حماسه سياسي ،حماسه اقتصادي
امروز : 27 آذر 1393
نام كاربري :
رمز عبور :
روزانه 63
هفتگي 651
ماهيانه 2744
ساليانه 16195
اخبار سايت
1393/09/16
قابل توجه کلیه مدیران محترم دفاتر پیشخوان دولت استان فارس
از همکاران محترم خواهشمند است ضمن مطالعه دقيق نامه قبل در همين سايت در رابطه با ماليات بر مشاغل خودرويي روز سه شنبه مورخ 1393/09/18 راس ساعت 1 بعد از ظهر در سالن اجتماعات اداره کل پست استان فارس جهت آموزش و صدور گواهي حضور بهم رسانند ضمنا آدرس سايت جهت ثبت نام http://www.partners.ir/register است و براساس متن اطلاعيه قبلي همراه داشتن معرفي نامه الزامي است .(کشکولي )
1393/09/13
خبر فوری و مهم
/// قادري ///
1393/09/02
مطالبات سالهای قبل دفاتر
//قادري //
1393/09/02
قابل توجه دفاتر محترم پیشخوان
// قادري //
1393/09/02
آموزش خدمات گاز
.. قادري...
1393/08/28
قابل توجه دفاتر محترم پیشخوان

حسب ابلاغيه شماره 7740/93/206 مورخ 10/06/93 شوراي عالي اداري از سوي رياست محترم جمهور و همچنين ابلاغيه شماره 5974/19/100/93 مورخ 15/06/93 کارگروه راهبري دفاتر پيشخوان خدمات دولت به منظور نظارت يکپارچه  دفاتر، سيستم POS ويژه پيشخوان درحال واگذاري به دفاتر مي باشد.

  بر اين اساس به اطلاع ميرساند جهت انجام پرداخت هاي مربوط به کليه خدماتي که در دفاتر ارائه خواهد شد از جمله  خدمات ثبت احوال، سازمان امورمالياتي، وزارت صنعت و معدن و تجارت ،عوارض خودرو ،...... بايد اقدام لازم جهت تجهيز امکانات صورت پذيرد.

لذا از کليه دفاتري که در سامانه پيشخوان عضويت داشته و هم اکنون درحال فعاليت هستند تقاضا مي شود هرچه سريعتر نسبت به ارسال قرارداد عضويت خود اقدام نمايند.
 جهت دريافت قراداد به سامانه پيشخوان(epishkhan.ir) وارد شده  و در بخش پيام ها نسبت به دنلود آن اقدام و به همراه مدارک مورد نياز به آدرس اعلامي ارسال فرماييد.
بديهي است اولويت واگذاري براساس تاريخ ارسال درخواست خواهد.

واحد بانکداري الکترونيک کانون سراسري دفاتر پيشخوان خدمات دولت


1393/08/08
قابل توجه دفاتر محترم پیشخوان
// قادري //
1393/08/06
قابل توجه کلیه مدیران محترم دفاتر پیشخوان دولت استان فارس
//قادري //
1393/07/27
گردهمایی مدیران محترم دفاتر پیشخوان دولت
//قادري //
1393/07/16
اساسنامه انجمن صنفي کارفرمايي دفاتر پيشخوان خدمات دولت و بخش عمومي استان فارس
ا
ضمائم خبر :
فایل پیوست.rar
1393/05/06
دفاتر پیشخوان دولت و ict روستایی
با سلام
با توجه به جابه جايي اداري  از کليه برادران و خواهران محترم دفاتر پيشخوان خدمات دولت و ictروستايي استان فارس خداحافظي نموده و با توجه به شرح وظايف کاري اگر رنجشي ايجاد گرديده عذرخواهي و حلاليت مي طلبم .


                                            علي مظفري
                        
                         واحد نظارت امور مشترکين تلفن همراه                   
1393/03/31
قابل توجه دفاتر محترم مستقر در شیراز

به اطلاع کليه دفاتر محترم مي رساند ( دفاتر مستقر در شيراز ) با توجه به آغاز اجراي خدمت امور مالياتي گروههاي الف ، ب ، ج در دفاتر پيشخوان خدمات دولت از اول تير ماه کلاس آموزشي نحوه انجام خدمت ياد شده در تاريخ يکشنبه 01/04/1393 ساعت 4 الي 7 بعد از ظهر در سالن ولايت سازمان معدن و تجارت ( بازرگاني قديم ) واقع در شيراز چهار راه هفت تن برگزار مي گردد لذا حضور کليه همکاران در جلسه مذکور به دليل صدور تأديه جهت انجام خدمت مذکور الزامي است و عدم حضور در جلسه آموزشي ياد شده منجر به عدم تأديه دفاتر خواهد شد که در جلسه آموزشي شرکت نکرده اند .


با تشکر قادري

1393/03/24
قابل توجه دفاتر پیشخوان دولتاحتراما ازکليه دفاتر محترمي که روز سه شنبه مورخه1393/03/13در کلاس اموزش مالياتي شرکت

نموده اند خواهشمند است که جهت گرفتن يوزر نيم وپسورد نرم افزارثبت نام ماليات به جناب اقاي فيروزي

با شمارهاي 7390902-7366673-09179115245 تماس حاصل فرمايندباتشکر قادري
1393/03/11
اطلاعیه
از کليه دفاتر محترمي که در سال گذشته خدمت ماليات بر درآمد مشاغل انواع وسيله نقيله عمومي را انجام مي دادند دعوت به عمل مي آيد که روز سه شنبه مورخ 1393/03/13 ساعت 9  صبح جهت آوزش و دريافت يوز نيم و پسورد در سالن اجتماعات اداره کل پست استان فارس حضور به هم برسانند .

قادري
1393/02/18
مردم فعلا برای ثبت تغییرات به سامانه رفاهی مراجعه نکنند
در حال حاضر در سامانه رفاهي تنها آيکون انصراف از دريافت يارانه فعال است و اين به معناي اين است که دولت هنوز براي سرنوشت جامانده‌ها و يا کساني که قصد تغيير در اطلاعاتشان را دارند تصميم‌گيري نکرده است.

به گزارش ايسنا، با پايان يافتن فروردين ماه 93 که مصادف با پايان يافتن مهلت نام نويسي متقاضيان دريافت يارانه نقدي بود بسياري از خانواده‌هاي ايراني که اخيرا در خانواده‌هايشان تغييراتي اتفاق افتاده بود انتظار باز شدن امکاني را براي ثبت اين تغييرات داشته‌اند که البته اين مساله توسط سازمان هدفمندي‌ يارانه‌ها نيز بي پاسخ نماند.
طبق اعلام سخنگوي اين سازمان متقاضيان دريافت يارانه نقدي که چهار تغيير اصلي ازدواج و طلاق و تولد و فوت در خانواده‌هايشان در طول زماني پايان اسفند تا زمان نام نويسي‌ها در فروردين اتفاق افتاده بود مي‌توانستند از اعلام زمان رسمي بار ديگر به سامانه رفاهي مراجعه کرده و تغييرات مدنظرشان را اعمال کنند.
با اين وجود اما عليرغم اين که بسياري انتظار داشتند از اول ارديبهشت امکان تغيير در اطلاعات ثبت شده‌شان در سامانه رفاهي را پيدا کنند هنوز اين امکان طراحي نشده و سازمان هدفمندي‌ يارانه‌ها نيز زمان دقيقي براي اين موضوع مشخص نکرده است.
به اين ترتيب در ارديبهشت ماه تنها خانوارهايي که تا پيش از فروردين تغييرات آن‌ها در سامانه رفاهي ثبت شده يارانه خواهند گرفت و دولت هنوز براي تغييراتي که در اين برهه زماني کوتاه به وقوع پيوسته چاره‌اي را تعيين نکرده است.
به گزارش ايسنا، در نام نويسي گام دوم هدفمندي‌ يارانه‌ها بالغ بر 73 ميليون ايراني بار ديگر براي دريافت يارانه نقدي متقاضي شده‌اند تا عدد انصرافي‌ها به دو ميليون و 400 هزار نفر برسد و به اين ترتيب دولت تنها به صورت ماهانه صد ميليارد تومان از هزينه‌هايش کم شود.

1393/02/16
پیام تبریک

جناب آقاي غلامرضا افراسيابي کشکولي انتخاب شايسته حضرتعالي را به عنوان عضو هيأت مديره کانون کشوري دفاتر پيشخوان که موجب افتخار دفاتر پيشخوان اين استان است صميمانه تبريک عرض نموده و اميد است در پرتو عنايت خداوند متعال و با صداقت و جديتي که از نشانه هاي بارز شخصيت شماست بتواند در راه کمک به مجموعه دفاتر پيشخوان موفق و مؤيد باشيد .

اعضاي هيأت مديره انجمن صنفي دفاتر پيشخوان استان فارس


//// قادري ////

1393/02/16
زمان واریز اولین یارنه نقدی فاز دوم هدفمندی

اولين يارانه نقدي فاز دوم هدفمندي يارانه ها مربوط به ارديبهشت ماه جاري هفته آينده به حساب سرپرستان خانوار واريز مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، مبلغ يارانه نقدي در گام دوم هدفمندي يارانه‌ها همچنان 45 هزار و 500 تومان است که به تمام افرادي که در اين مرحله ثبت نام کرده اند، تعلق مي گيرد.
بر اين اساس، با احتساب اينکه بيش از 74 ميليون ايراني در سايت رفاهي ثبت نام کرده اند، دولت مبلغي حدود 3 هزار و 400 ميليارد تومان اعتبار ماهانه براي يارانه نقدي درنظر خواهد گرفت.
در مجموع دو ميليون و 400 هزار نفر از دريافت يارانه در مرحله دوم انصراف دادند که دولت از محل انصراف اين افراد يک هزار و 200 ميليارد تومان در سال کسب درآمد مي‌کند.

1393/01/18
ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی/ آمادگی دفاتر جهت ثبت نام متقاضیان یارانه نقدی

پيرو جلسه برگزار شده و توافقات صورت گرفته لازم است تا دفاتر شهري و روستايي نسبت به انجام مراحل زير اقدام نمايند.

1 -  آغاز زمان ثبت نام از متقاضيان از تاريخ 93/1/20 خواهد بود.
2 - به منظور فعال‌سازي کاربران در سامانه الکترونيکي و هماهنگي‌هاي انجام شده با سازمان هدفمندسازي مبني بر ارائه ليست دفاتر، ضرورت دارد تا حتما دفاتري که تاکنون اقدام به ثبت نام اطلاعات خود در سامانه epishkhan.ir ننموده اند نسبت به تکميل اطلاعات خود اقدام نمايند.
3 - ضرورت دارد در صورت وجود مراجعه کننده، ارائه خدمات توسط دفاتر حداقل در سه شيفت کاري پيش بيني گردد.
4 - فرم پيش ثبت نام (که طي اطلاعيه هاي آتي ارائه خواهد شد) بايد توسط متقاضي (سرپرست خانوار) تکميل و به امضاء و اثر انگشت وي رسيده نزد دفتر نگهداري شود تا در زمان اعلامي به ستاد هدفمندي ارائه گردد.
5 - يک نمونه بنر فرم مذکور آماده و در محل دفتر در معرض ديد متقاضيان جهت راهنمايي آنها قرار گيرد.
6 - بايد اطلاع رساني کامل در دفتر مبني بر "در صورت عدم دريافت پيامک طي 72 ساعت از زمان ثبت نام، حتما به دفتري که در آن ثبت نام کرده ايد مراجعه و از انجام ثبت نام خود اطمينان حاصل نمايند" صورت پذيرد.
7 - شماره تلفن مرکز پاسخگويي به مشکلات دفاتر طي دوره ثبت نام عبارتند از: 02188747353 و 02188738757
8 - کارمزد وصولي ارائه خدمات مذکور توسط دفاتر مبلغ 35000 ريال مي‌باشد که مراتب ابلاغ آن پس از تصويب نهايي در شوراي نرخ‌گذاري کارگروه راهبري کشور به کارگروه هاي استاني ابلاغ خواهد شد و هرگونه دريافت وجه اضافه در اين رابطه تخلف محسوب مي‌گردد.  
9 - ثبت نام تنها با حضور و ارائه کارت ملي و احراز هويت متقاضي (سرپرست خانوار) و افراد تحت تکفل وي امکانپذير مي‌باشد.

1393/01/18
قابل توجه دفاتر
قادري
1393/01/18
ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی/ ویژگی‌های درگاه پیشخوان
به اطلاع کليه دفاتر پيشخوان شهري وروستايي مي‌رساند دفاتري که از طريق سامانه epishkhan.ir ثبت نام متقاضيان يارانه نقدي را انجام مي‌دهند از مزاياي زير برخوردار خواهند بود:

- محدوديت رقم سمت راست کد ملي وجود ندارد.
- تعداد فيلدهاي ورودي نيز کمتر خواهد بود.
لازم به ذکر است فعاليت درست و بدون نقص دفاتر پيشخوان در اجراي اين طرح، مبناي امتيازدهي و اولويت آنان در اخذ خدمات پرترافيک آتي خواهد بود.

 

شماره تلفن مرکز پاسخگويي به مشکلات دفاتر طي دوره ثبت نام عبارتند از: 02188747353 و 02188738757

 

1392/12/15
اگر تلفن منشی‌دار دارید بخوانید


رئيس پليس فتا استان خراسان شمالي هشدار داد: هموطنان پيغام‌هاي حساس و محرمانه خود را تا حد امکان روي تلفن‌هاي منشي دار نگهداري نکنند.

سرگرد سهيل خاکشور گفت: با پيشرفت روزافزون تکنولوژي و حرکت رو به جلوي آن، شاهد مزاياي آن در زندگي روزمره هستيم اما اين پيشرفت‌ها، آسيب‌ها و معايبي را نيز با خود به همراه دارند.
وي افزود: يکي از اين تکنولوژي‌ها که روزانه شاهد ورود تنوع زيادي در بازار عرضه آن هستيم، تلفن‌هاي ثابت است. نسل جديد تلفن‌هاي ثابت داراي تکنولوژي ضبط صدا و يا در اصطلاح رايج داراي پيغام‌گير هستند.
رئيس پليس فتا استان خراسان شمالي در ادامه تصريح کرد: در اين تلفن‌ها برنامه‌اي تنظيم شده که شما در زماني که در منزل حضور نداريد، مي‌توانيد از طريق يک تلفن ديگر با شماره منزل خود تماس گرفته و بعد از شنيدن صداي بوق کد تلفن خود را وارد و پس از برقراري ارتباط قادر به شنيدن تماس‌هاي ضبط شده خود باشيد.
خاکشور همچنين بيان کرد: بسياري از هموطنان پس از خريد دستگاه‌هاي تلفن مجهز به سيستم منشي‌دار به دفترچه راهنماي آن توجهي ندارند و پيغام‌هاي شخصي و محرمانه و خصوصي خود را روي آن ذخيره مي‌کنند و به اين نکته دقت ندارند که در صورت عدم مراقبت صحيح از برخي تنظيمات مي‌توانند شرايطي را براي سودجويان ميسر سازند.
وي تاکيد کرد: تغيير ندادن رمز پيش فرض اين گونه تلفن‌ها و توجه نکردن به اين موضوع که اشخاص سودجو مي‌توانند با وارد کردن اين کد پيش فرض وارد سيستم شده و از آن بهره‌برداري کنند، يک آسيب جدي است.
رئيس پليس فتاي استان خراسان شمالي در پايان هشدار داد: هموطنان پيغام هاي حساس و محرمانه خود را تا حد امکان روي چنين تلفن‌هايي نگهداري نکنند و حتما پس از خريد و راه‌اندازي آن رمز پيش فرض را تغيير دهيد.

1392/12/15
دفاتر پیشخوان خدمات دولت توانمندسازی شوند

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري بوشهر گفت: دفاتر پيشخوان دولت براي ارائه خدمات مطلوب به شهروندان توانمندسازي شوند.

به گزارش ايرنا، سعيد زرين فر روز سه شنبه در نشست کارگروه دفاتر پيشخوان خدمات دولت افزود: به منظور ارتقاي کمي و کيفي خدمات و رفاه شهروندان، دستگاه هاي اجرايي بايد خدمات قابل واگذاري خود را به بخش خصوصي بسپارند.
وي اضافه کرد: دستگاه هاي اجرايي بايد برنامه ريزي مناسبي براي برون سپاري خدمات قابل واگذاري به بخش غيردولتي داشته باشند و اين امر را به عنوان يک سياست کلي دنبال کنند.
وي اضافه کرد: همچنين دستگاه ها بايد نظارت موثري بر ارائه مناسب خدمات واگذار شده توسط دفاتر پيشخوان دولت به مردم باشند.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري بوشهر يادآور شد: دستگاه هاي اجرايي مکلف به پيگيري واگذاري خدمات قابل برون سپاري خود از دستگاه مافوق هستند.

1392/12/13
خرید اشتراک یکساله ماهنامه تخصصی دفاتر پیشخوان خدمات دولت
ستاد تبليغات دفاتر پيشخوان خدمات دولت از کليه دفاتر پيشخوان علاقمند به انتشار منظم ماهنامه تخصصي "زمان تحول پيشخوان" که به انتشار اخبار و احوالات مديران دفاتر پيشخوان، مقالات و همچنين منعکس کننده ي درد و دل هاي دفاتر مي پردازد، دعوت کرد تا با خريد اشتراک يکساله، ستاد مذکور را در انتشار اين مهم ياري رسانند.
1392/12/13
اطلاعیه شماره (3) خدمات بانک رفاه
با توجه به فشار دستگاه‌هاي خدمات دهنده به بانک رفاه در خصوص پرداخت کارمزد حضوري، عينا پاسخ بانک رفاه به استعلام کانون کشوري دفاتر پيشخوان دولت جهت استحضار دفاتر درج مي گردد. شايان ذکر است همچنان تلاش‌ها براي تعيين کارمزد قابل قبول براي دفاتر در دست پيگيري مي باشد.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، متاسفانه بعضي از عزيزان بدون آگاهي و با هدف حاشيه سازي در اين خصوص، نسبت به تخريب تلاش‌هاي انجام شده اقدام مي‌نمايند که مراتب عينا جهت اطلاع دفاتر درج مي گردد.
بديهي است کارمزد تا پايان بهمن ماه، طبق روال ماه‌هاي گذشته به دفاتر پرداخت خواهد شد.

1392/12/13
اطلاعیه کانون کشوری در خصوص مجمع کانون

دبير کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت اعلام کرد: کليه کساني که مايل به کانديداتوري در انتخابات هيأت مديره و بازرسان مجمع عمومي عادي ساليانه کانون هستند بايد از اعضاي هيأت مديره انجمن‌هاي استاني خود باشند.

محمدرضا حاجي صادقي در گفت‌وگو با روابط عمومي کانون سراسري گفت: با توجه به مواد 11 و 18 و همچنين بند 5 ماده 6  اساسنامه کانون کشوري؛ کليه کساني که مايل به کانديداتوري در انتخابات مجمع عمومي عادي ساليانه کانون هستند بايد حتما از اعضاي هيأت مديره انجمن‌هاي استاني خود بوده و داراي اعتبار نامه معتبر از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي استان ذيربط باشند.
حاجي صادقي خطاب به انجمنهاي استاني کشور که تمايل به کانديداتوري در انتخابات مجمع کانون اعم از هيأت مديره و يا بازرسين را دارند اعلام کرد اين افراد بايد کتبا توسط انجمن مربوطه تا پايان وقت اداري روز پنجشنبه مورخ 92/12/15 به دبيرخانه کانون معرفي گردند.
حاجي صادقي همچنين از کليه انجمن‌هاي استاني عضو کانون کشوري خواست تا جهت رفاه حال شرکت کنندگان در مجمع و پيش بيني به منظور اسکان اين عزيزان، نهايتا تا پايان وقت اداري روز پنجشنبه مورخ 92/12/15 نسبت به معرفي حداکثر دو نفر نماينده جهت حضور در مجمع فوق الذکر به کانون کشوري اقدام نمايند.

1392/12/13
فراخوان شناسایی دفاتر پیشخوان دولت شهری وروستایی سراسرکشور جهت ارایه خدمات جذب آگهی موسسه مطبوعاتی نسل فردا

به اطلاع کليه دفاتر پيشخوان دولت شهري وروستايي سراسر کشور مي‌رساند، روزنامه کثيرالانتشار نسل فردا در نظر دارد تعدادي نمايندگي فعال با کارمزد مناسب در خصوص پذيرش آگهي مفقودي از طريق سامانه الکترونيکي جذب نمايد.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، از کليه دفاتر سراسر کشور که تمايل به ارايه خدمات روزنامه مذکور را دارند، دعوت مي‌گردد حداکثر تا ساعت 24 روز جمعه مورخ 92/12/16 نسبت به ثبت نام و تکميل اطلاعات در سامانه پيشخوان اقدام نمايند.
هرگونه مغايرت در اطلاعات وارده به عهده صاحب مجوز خواهد بود.
دفاتر مي‌توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر درباره فراخوان مذکور با شماره هاي 02188172613 و 02188172714 تماس حاصل فرمايند.

1392/12/07
نرخ ماليات بر ارزش افزوده سال آينده 8 درصد اعلام شد/ افزایش دو درصدی در یکسال

رئيس سازمان امور مالياتي از افزايش نرخ ماليات بر ارزش افزوده در سال 93 به 8 درصد خبر داد و گفت: در سال آينده نرخ اين ماليات بايد 7 درصد تعيين مي شد، اما براساس مصوبه مجلس يک درصد اضافه شده به اين نرخ، براي تامين هزينه‌هاي بهداشت و درمان مردم است.

به گزارش مهر، علي عسکري از افزايش نرخ ماليات بر ارزش افزوده در سال 93 به هشت درصد خبر داد و گفت: ما به عنوان مجري قانون موظفيم اين مصوبه را اجرا کنيم.
رئيس سازمان امور مالياتي کشور با بيان اينکه مطابق قانون ماليات بر ارزش افزوده در سال آينده نرخ اين ماليات بايد هفت درصد تعيين مي شد، ادامه داد: براساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي يک درصد اضافه شده به اين نرخ، براي تامين هزينه هاي بهداشت و درمان مردم است.
وي در ادامه افزود: در اصلاحيه قانون ماليات بر ارزش افزود، نرخ مشخصي را پيشنهاد نداده ايم بلکه نقاط ضعف اجراي آزمايشي 5 ساله را اصلاح مي کنيم.
معاون وزير اقتصاد از اثربخشي قابل توجه ماليات بر ارزش افزوده در تحقق درآمدهاي مالياتي سخن گفت و افزود: 74 درصد از درآمدهاي وصولي سالجاري مربوط ماليات بر ارزش افزوده است.
وي با بيان اينکه در بسياري از کشورهاي پيشرفته، نرخ ماليات بر ارزش افزوده تا 23 درصد هم تعيين شده است، تصريح کرد: در کشور ما نرخ ماليات بر ارزش افزوده تا پايان برنامه پنجم هشت درصد است و ما هنوز پيشنهاد مشخصي را براي برنامه ششم توسعه ارايه نداده ايم و فعلا اصلاحات ديگري موردنياز است که انجام شود اما اگر بنا باشد افزايشي صورت گيرد، ممکن است تغيير رويه اي در ساير نرخ ها داشته باشيم.

1392/12/07
فعالسازی مجدد سامانه بهزیستی بر روی پورتال کانون از ابتدای سال 93
به اطلاع کليه دفاتر عضو پورتال پيشخوان دولت که خدمت بهزيستي براي آنها فعال گرديده است مي‌رساند با توجه به حساسيت کار خدمات بهزيستي و درخواست سازمان مربوطه جهت اصلاح فرآيندها و همچنين ضرورت تصويب نرخ خدمات سازمان مذکور، خدمات اين سازمان مجددا از ابتداي سال 93 و با اطلاع رساني آغاز خواهد شد.
روابط عمومي کانون سراسري دفاتر پيشخوان خدمات دولت
1392/11/30
تعامل صد درصدی با حفظ جایگاه ساختاری و استقلال مجموعه دفاتر پیشخوان دولت

رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان دولت در ديدار سوم خود با حسين مهري مديرعامل شرکت پست جمهوري اسلامي گفت: روابط پست و پيشخوان يک روابط تعاملي کامل با حفظ جايگاه هريک از دو مجموعه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، مهندس فلاح در پاسخ به سخنان مهندس مهري در خصوص اينکه "پست آمادگي هرگونه همکاري را دارد" تصريح کرد: طي ده سال گذشته جلسات متعدد با حسن نيت برگزار شده اما به هر دليل، نتيجه برعکس توافقات صورت گرفته است.
در ادامه قاسميان نايب رييس هلدينگ کشوري نيز از مشکلات مبتلا به دفاتر سخن گفت و خواستار اعمال حق السهم دفاتر از محل بيمه مرسولات که حذف شده است شد که مهندس نجاري در اين خصوص قول مساعدت داد.
همچنين در اين جلسه مهندس نجاري با تأکيد بر رويکرد مهندس مهري به ايجاد حسن روابط و استفاده از ظرفيت‌هاي شبکه دفاتر پيشخوان گفت: قطعا رويکرد پست تغيير نموده و اين را در عمل ثابت خواهيم کرد. بر همين اساس مقرر شد تا گامهايي مؤثر به منظور ايجاد فضاي تعاملي برداشته شود و نتيجه هر اقدام مورد ارزيابي قرار گيرد تا اين ديوار بي اعتمادي برداشته شود.  
در پايان مهندس مهري اعلام کرد با توجه به بررسي‌هاي انجام شده، تصميمات جدي در جهت مسيردهي ترافيک به سمت دفاتر پيشخوان دولت در دستور کار پست خواهد بود.

1392/11/30
جزئیات واریز آخرین سهمیه بنزین 400 تومانی سال92/ سهمیه بنزین کدام خودروها امشب می‌سوزد؟

همزمان با بايگاني افزايش قيمت بنزين به 1050 تا شب عيد آخرين سهميه بنزين 400 توماني خودروهاي شخصي در سال 92 امشب واريز مي‌شود ضمن آنکه با اجراي فاز دوم ساماندهي سهميه بنزين کارت‌هاي سوخت، سهميه ويژه بنزين برخي از خودروها از امشب به سهميه عادي تبديل مي‌شود.

به گزارش مهر، آمارهاي رسمي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي حاکي از آن است که پس از ثبت رکوردهاي جديد مصرف بنزين در هفت ماهه نخست سالجاري، مصرف اين فرآورده استراتژيک نفتي از نيمه پائيز سالجاري روندي نزولي را در پيش گرفته است.
از اينرو هر چند در ايام نوروز و حتي شهريورماه مصرف بنزين ايران رکوردهاي 90 تا 100 ميليون ليتري در روز را براي نخستين بار ثبت کرد اما هم اکنون متوسط مصرف بنزين کشور به حدود 68 ميليون ليتر در روز کاهش يافته است.
پيش بيني‌ها حاکي از آن است که متوسط مصرف روزانه بنزين کشور هم تا اواسط اسفند ماه به سير نزولي خود ادامه دهد که با توجه به تثبيت قيمت و سهميه‌هاي بنزين، مردم و خودروسواران از روزهاي ابتدايي زمستان با کاهش مصرف بنزين 400 توماني، به نوعي ذخيره‌سازي بنزين با قيمت نيمه يارانه‌ا‌ي را در کارت‌هاي سوخت براي نوروز 93آغاز کرده‌‌اند.
آمارهاي رسمي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي حاکي از آن است که ذخيره بنزين نوروز 93، با 700 ميليون ليتر افزايش نسبت به سال گذشته به يک ميليارد و 500ميليون ليتر رسيده است.
در همين حال مصطفي کشکولي مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران از آغاز ذخيره‌سازي بنزين نوروزي مردم در انبارها و مخازن ذخيره سازي فرآورده‌هاي نفتي کشور خبر داده است.

سهميه بنزين اسفند امشب واريز مي‌شود
به گزارش مهر، آخرين سهميه بنزين نيمه يارانه‌اي زمستان تا ساعت 24 بامداد امشب چهارشنبه 30 بهمن ماه به کارت‌هاي هوشمند سوخت واريز مي‌شود.
براي آخرين ماه امسال هر ليتر بنزين نيمه يارانه‌اي با قيمت 400 تومان و بنزين آزاد با نرخ 700 تومان عرضه مي‌شود ضمن آنکه 25 ليتر بنزين به کارت سوخت موتورسيکلت‌‌ها با نرخ نيمه يارانه‌اي اختصاص مي يابد.
در اسفند ماه سهميه بنزين آزاد خودروهاي شخصي بدون محدوديتي، در صورت اتمام سهميه بنزين نيمه يارانه‌اي 400 توماني خودروها از طريق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.

بنزين 1050 توماني تا شب عيد بايگاني شد
هفته جاي مذاکراتي بين شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي، انجمن جايگاه داران، شهرداري ها و برخي از نهادها به منظور اماده باش براي افزايش قيمت بنزين از ابتداي اسفند ماه سالجاري برگزاري شد.
بيژن حاج محمدرضا رئيس انجمن جايگاهداران سوخت کشور در گفتگو با مهر با اشاره به نشست ويژه روز يکشنبه هفته جاري شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي استان تهران با جايگاهداران براي افزايش احتمالي قيمت بنزين از اول اسفند ماه سال جاري، اعلام کرد: علاوه بر جايگاه‌ها، شهرداري‌ها و برخي نهادهاي ديگر براي افزايش احتمالي قيمت بنزين در آماده باش هستند.
بر اين اساس پيش بيني ها حاکي از آن بود که دولت عزم خود را براي عرضه بنزين با دو نرخ جديد 1050 و 700 توماني از نخستين روز اسفند ماه سال جاري جزم کرده است.
با اين وجود پس از تائيد و تکذيب‌هاي فراوان، سرانجام افزايش قيمت بنزين تا پايان سال به تعويق افتاد و براساس گفته اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور، قيمت بنزين در سال 92 افزايش نمي يابد.
از اينرو دست کم تا شب عيد پرونده افزايش قيمت بنزين به عنوان پرطرفدارترين فرآورده نفتي کشور در دولت تدبير و اميد بايگاني شده است.

کدام خودروها امشب سهميه بنزين نمي‌گيرند
به گزارش مهر، طرح جديد ساماندهي سهميه‌هاي ويژه بنزين خودروها و موتورسيکلت‌ها آغاز شده است که در فاز اول اجراي اين طرح از ابتداي دي ماه سهميه بنزين خودروهاي و متورسيکلت‌هاي فرسوده حذف شد ضمن آنکه اجراي فاز دوم ساماندهي سهميه ويژه بنزين خودروها از بامداد امشب يکم اسفند ماه اجرايي خواهد شد.
حسين هاشمي معاون ستاد سوخت با بيان اينکه مطابق با گزارش سازمان بازرسي کل کشور تعدادي از خودروهاي آژانس مسافربري در خدمت ناوگان حمل و نقل عمومي نبوده اما سهميه ويژه بنزين دريافت مي کنند، گفت: مطابق با فراخوان انجام شده سهميه ويژه آن دسته از خودروهاي آزانس مسافربري که در طرح ساماندهي ثبت نام نشده اند از يکم اسفند ماه قطع خواهد شد.
اين مقام مسئول با اعلام اينکه ابتداي اسفند سالجاري سهميه بنزين ويژه اين دسته از خودروها به سهميه بنزين خودروهاي شخصي تبديل مي‌شود، اظهار داشت: همچنين سهميه ويژه خودروهاي موسسات آموزش رانندگي به سهميه بنزين خودروهاي شخصي معادل 60 ليتر در ماه تبديل مي‌شود.
از اينرو سهميه ويژه بنزين حدود 26 هزار دستگاه خودروي وابسته به موسسات آموزش رانندگي به سهميه عادي 60 ليتري خودروهاي شخصي تبديل شده است.
در حال حاضر بنزين به صورت 2 نرخي شامل بنزين معمولي يارانه اي 400 تومان، بنزين معمولي آزاد 700 تومان، بنزين سوپر نيمه يارانه اي 500 تومان و بنزين سوپر آزاد 800 تومان در سطح جايگاه‌هاي کشور عرضه مي‌شود.
با اين وجود پيش بيني مي‌شود از بهار سال آينده براي نخستين بار پاي بنزين 1000 توماني به جايگاه‌هاي سوخت کشور باز شود.

1392/11/30
اطلاعیه شماره (1) بانکداری الکترونیک/ به زودی پشتیبانی از دستگاههای خودپرداز با رویکردی جدید

مديرعامل بانکداري الکترونيک شبکه دفاتر پيشخوان دولت گفت: به زودي پشتيباني از دستگاههاي خودپرداز با رويکردي جديد ارائه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، سرپيري افزود: با توجه به مشکلاتي که در تأمين قطعه و نحوه سرويس دهي وجود داشت با برنامه ريزي صورت گرفته اين روند اصلاح خواهد شد و از ابتداي سال جديد رويه تغيير خواهد کرد.
وي افزود: در اين رويه به گونه اي عمل خواهد شد که ضريب کيفي خدمات افزايش يابد.

سرپيري با اشاره به اينکه تلاش در جهت ايجاد مزيت رقابتي در اهداف تشکيلات قرار دارد گفت: تلاش خواهيم کرد اين امر تحقق پذيرد.

1392/11/29
فراخوان شناسایی دفاتر پیشخوان جهت اعطای نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش محصولات شرکت مینیاتور
به اطلاع کليه دفاتر پيشخوان دولت شهري و روستايي مي‌رساند، شرکت مينياتور توليد کننده انواع گوشي و تبلت در نظر دارد نسبت به اعطاي نمايندگي فروش و خدمات پس از فروش محصولات خود در سراسر کشور اقدام نمايد. به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، از کليه دفاتر سراسر کشور که تمايل به ارايه محصولات و خدمات شرکت مذکور را دارند دعوت مي‌گردد، حداکثر تا ساعت 24 روز دوشنبه مورخ 92/12/5 نسبت به ثبت نام و تکميل اطلاعات در سامانه پيشخوان اقدام نمايند.
1392/11/29
شورای نرخ گذاری هفته آینده در وزارت کشور تشکیل می‌شود
به منظور تعيين نرخ خدمات سازمان ملي استاندارد ايران، سازمان بهزيستي و تعيين کارمزد بعضي از خدمات ديگر سازمان‌ها، هفته آينده در وزارت کشور جلسه شوراي نرخ گذاري تشکيل خواهد شد.
1392/11/27
اینترنت سالم می شود/ مهلت یک ماهه به وزارت ارتباطات برای شبکه ملی اطلاعات

دبير شورايعالي فضاي مجازي از تدوين و بررسي طرح جامع اينترنت سالم در کارگروه تخصصي فرهنگي اجتماعي مرکز ملي فضاي مجازي خبر داد و گفت: اين طرح پس از تدوين، براي تصويب نهايي به شورايعالي فضاي مجازي ارسال مي شود.

 به گزارش مهر، محمدحسن انتظاري صبح امروز شنبه در نشست خبري، يکي از مباحث اساسي کشور در راستاي گسترش هويت اسلامي اينترنتي را رويکرد فضاي مجازي سالم عنوان کرد و گفت: در اين راستا طرح فضاي مجازي سالم در دستور کار شورايعالي فضاي مجازي قرار گرفته است.
وي يکي از بحث هاي مهم اين طرح را نظام جامع پالايش حوزه فضاي مجازي برشمرد و گفت: براي تدوين نظام جامع اينترنت سالم اعضاي فرهيخته اي در کارگروه تخصصي فرهنگي اجتماعي در حال تهيه سياست راهبردي اين بخش هستند که پس از تدوين نهايي به صحن شورايعالي فضاي مجازي برده مي شود.
انتظاري با بيان اينکه در اين طرح، 7 زيرنظام جامع مانند پالايش، محتوا و آموزش ديده شده است در پاسخ به مهر، طرح اينترنت سالم را طرحي متفاوت از اينترنت پاک که در دولت دهم مطرح شده بود عنوان کرد و گفت: در اين طرح مجموعه اي از چند نظام پياده سازي خواهد شد.

زمان بندي يک ماهه براي شبکه ملي اطلاعات
دبير شورايعالي فضاي مجازي در پاسخ به مهر در مورد آخرين وضعيت شبکه ملي اطلاعات نيز گفت: هم اکنون مصوبه شورايعالي فضاي مجازي براي شبکه ملي اطلاعات به وزارت ارتباطات ابلاغ شده است و اين وزارتخانه ظرف يک ماه آينده زمان خواهد داشت تا سياستهاي تعرفه اي اين شبکه، نحوه رقابت پذير بودن و سياستهاي رقابتي آن را در قبال ساير شبکه هاي موجود در کشور به مرکز ملي فضاي مجازي ارائه کند.
وي با تاکيد براينکه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات موظف به تکميل زيرساختهاي شبکه ملي اطلاعات است گفت: در اين زمينه نحوه تامين پهناي باند دسترسي به اينترنت و شرايط مرتبط با اين شبکه بايد از سوي وزارت ارتباطات ارائه و به الزامات پاسخ داده شود.

رشد اقتصاد ديجيتالي در کشور
رئيس مرکز ملي فضاي مجازي که در حاشيه نشست خبري برگزاري نمايشگاه رسانه هاي ديجيتال سخن مي گفت با اشاره به حمايت هاي اين مرکز از بخش خصوصي براي برپايي نمايشگاههاي توسعه اي و نيز تقويت عرصه رسانه هاي ديجيتال تاکيد کرد: نظام جامع فضاي مجازي کشور در راستاي شکل گيري اقتصاد ديجيتالي در داخل نهايي خواهد شد به اين معني که تمام تلاشمان اين است که با حمايت از بخش خصوصي و سپردن امور به اين بخش، توسعه و رشد فضاي مجازي در کشور را از طريق بخش خصوصي انجام دهيم.
وي با اشاره به سرعت تحول فناوري اطلاعات و ارتباطات و نياز کشور به هماهنگي هاي بيشتر در اين بخش، مهمترين امور در دست اقدام مرکز ملي فضاي مجازي را ارائه خدمات به مردم، توسعه و استفاده از فرصتها و صيانت از فرهنگ اسلامي ايراني برشمرد و گفت: در اين راستا ايجاد هويت ملي ايراني اسلامي در فضاي سايبر را اولويت قرار داده ايم و قصد داريم در عرصه فضاي ملي سايبري در دنيا الگو باشيم.
انتظاري زيرساختهاي ارتباطي و مخابراتي کشور را براي تحقق اين مهم، توسعه يافته عنوان کرد و ادامه داد: در اين زمينه نيازمند فراهم کردن بسترهاي لازم براي توسعه محتوا و خدمات بر روي اين زيرساختها هستيم.

1392/11/23
توسعه فعاليت‌هاي مؤسسه استاندارد در دفاتر پيشخوان دولت کشور

صبح روز يکشنبه مورخ 92/11/20 سازمان ملي استاندارد ايران ميزبان رييس و دبير کانون کشوري دفاتر پيشخوان دولت و مديرکل فن آوري اطلاعات استانداري البرز بود.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، در اين جلسه که با حضور مسؤولان حوزه فن آوري اطلاعات و نمايندگان سازمان ملي استاندارد ايران از سراسر کشور برگزار شد، کارگاه آموزشي صدور پروانه استاندارد براي واحدهاي صنعتي از طريق دفاتر پيشخوان برگزار گرديد.
در اين جلسه ابتدا مهندس دوست طلب معاون فن آوري اطلاعات نسبت به تشريح اقدامات انجام شده در اين حوزه پرداخت سپس مهندس فلاح با تبريک ايام الله دهه فجر، به روند اجرايي پروژه الکترونيکي خدمات مؤسسه استاندارد در شبکه دفاتر پيشخوان اشاره نمود.
در اين جلسه رييس کانون کشوري گفت: با توسعه خدمات الکترونيکي اقدامات آتي شبکه دفاتر از طريق ix به انجام خواهد رسيد که به موقع چارچوب‌هاي آنها اعلام مي‌شود.
پس از فلاح مديرکل فن آوري اطلاعات استانداري البرز ضمن توضيح اقدامات انجام شده در حوزه فن آوري اطلاعات استان و تأکيد استاندار محترم البرز در اين خصوص گفت: اميدواريم اقدام پيشخوان در خصوص فعاليت‌هاي انجام شده با همين سرعت تداوم يابد. پس از سخنان مديرکل فن آوري اطلاعات کارگاه آموزشي براي نمايندگان استاني پانزده مؤسسه استاندارد در کشور برگزار شد و قرار است طي هفته هاي آتي اين خدمات در کشور از طريق دفاتر پيشخوان ارائه گردد.

1392/11/21
انجمن‌های کشور دیگر منتظر تهران نخواهند ماند

دبير کانون کشوري گفت: مجمع کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت را با تأخير برگزار خواهيم کرد.

محمد رضا حاجي صادقي در گفت‌وگو با روابط عمومي کانون سراسري با بيان اينکه از فضاي دوگانه و نشيب و فراز انجمن‌هاي تهران، کشور آسيب ديده است، گفت: متأسفانه برخلاف مفاد قانوني، يک جريان موازي با انجمن واحد تهران ايجاد شد که منجر به بروز خسارت‌ها و از بين رفتن فرصت‌هاي زيادي گرديد.
وي افزود: علي‌رغم تمام تلاش‌هاي صورت گرفته، افرادي که هيچ ربطي به تشکيلات دفاتر ندارند امروز به خود اجازه مي‌دهند تا در مورد شبکه دفاتر اظهار نظر کنند اين افراد که ماهيتشان براي تمام دفاتر آشکار شده است طي ساليان گذشته حتي به دوستان قسم خورده خود نيز ترحم نکردند و نتيجه آن شد که مي‌بينيم.
حاجي صادقي با بيان اينکه با توجه به تأخير انجام شده در راستاي ايجاد اتحاد و ورود انجمن واحد استان تهران، متاسفانه باز جلسات مجامع در زمان تعيين شده برگزار نشد، تصريح کرد: از همين روي و علي‌رغم پرداخت هزينه مکان و آگهي روزنامه، مجموعه غالب انجمن‌هاي کشور تصميم گرفتند تا نسبت به تأخير در برگزاري مجمع کانون اقدام نمايند.
وي خاطرنشان کرد: امروز در حالي که تهديدات جدي از سوي بعضي از دستگاه هاي دولتي که سابقه فعاليتشان بر دفاتر پوشيده نيست شروع شده است؛ مسأله تهران، کشور را با مشکل روبه ‌رو نموده است.
دبير کانون کشوري در پايان اعلام کرد: با انجمن‌هاي کشور صحبت کرديم و پس از بحث وبررسي تصميم گرفتيم تا يک فرصت ديگر به تهران بدهيم از همين روي مجمع کانون را با يک تنفس يکماهه برگزار خواهيم کرد ولي قطعا در صورت عدم حصول نتيجه انجمن‌هاي کشور منتظر تهران نخواهند ماند.

1392/11/21
جشنواره فجر تا عید سامانه پیامک پیشخوان

سامانه پيامک پيشخوان به مناسبت دهه مبارک فجر و سي و پنجمين سالگرد پيروزي انقلاب اقدام به برگزاري جشنواره فروش خطوط ارسال تا 50 درصد تخفيف نموده است.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، در اين جشنواره از 50 الي 80 درصد نسبت به ارائه خطوط، تخفيف اعمال گرديده است در اين راستا دفاتر مي‌توانند از طريق پورتال الکترونيکي کانون به نشاني www.epishkhan.ir به صورت رايگان از اين سامانه استفاده نمايند.

1392/11/21
توسعه دفاتر پيشخوان دولت بايد توجيه اقتصادي داشته باشد

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار گفت: توسعه دفاتر پيشخوان دولت به اقتصادي بودن آنها بستگي دارد.

به گزارش خبرگزاري مهر، عباسعلي درافشاني در جلسه كارگروه دفاتر پيشخوان دولت اظهار داشت: توسعه دفاتر پيشخوان دولت اگر توجيه اقتصادي نداشته باشد نگران کننده است و نمي تواند محقق شود.
وي افزود: هر چند در برخي از دفاتر پيشخوان فعال در سطح شهر مشكلي نداريم اما در صورت توسعه اين دفاتر لازم است به سمت ارتقاء کيفي فعاليت‌ها و اقتصادي شدن آن در تمام نقاط استان حرکت کنيم.
درافشاني تصريح کرد: خوشبختانه با توجه به ظرفيت‌ها و توانمندي دفاتر پيشخوان دولت بستر لازم براي واگذاري خدمات دولتي به اين دفاتر وجود دارد و ما هم بايد به اين بخش كمك كنيم.
وي گفت: در مرحله نخست واگذاري ابتدا بايد توسعه دفاتر پيشخوان در روستاهايي که به تازگي به شهر تبديل شده اند در اولويت كاري قرار گيرد.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار بيان کرد: همگام با توسعه دفاتر پيشخوان دولت ضروري است براي افزايش توجيه اقتصادي دفاتر پيشخوان هم تلاش کنيم و به نقطه اي برسيم كه از نظر اقتصادي مشكلي نداشته باشند که اگر اين كار عملياتي شود مي توانيم انتظار داشته باشيم كيفيت خدمات افزايش يابد.

1392/10/24
دومین شماره نشریه "زمان تحول پیشخوان" منتشر شد

دومين شماره  نشريه زمان تحول پيشخوان منتشر و درسراسر کشور توزيع گرديد.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، دو شماره اخير بنا به نظر مساعد رييس کانون کشوري براي آشنايي مسؤولان و دفاتر رايگان توزيع گرديد اما از آنجاييکه مجله زمان تحول پيشخوان، رسانه قانوني دفاتر مي‌باشد از دفاتر کشور دعوت مي‌گردد به منظور حمايت از رسانه خود نسبت به خريد اشتراک سالانه اهتمام ورزند.
لازم به ذکر است اين ماهنامه روي ميز کليه مسؤولان وزارتخانه وادارات مرتبط قرار مي‌گيرد فلذا حمايت از آن که با نظر شما عزيزان محتواي آن تقويت خواهد شد، زبان گوياي فعاليت‌هاي شبکه دفاتر پيشخوان دولت در کشور خواهد بود.

1392/10/24
بروز پاره ای از مشکلات فنی درخطوط 5145 (کالسنتر ملی دفاتر پیشخوان)
با توجه به بروز پاره اي از مشکلات فني در خطوط تلفن 5145  (کالسنتر ملي دفاتر پيشخوان)؛ به اطلاع کليه دفاتر پيشخوان دولت مي‌رساند تا اطلاع ثانوي دفاتر مي‌توانند سؤالات و مشکلات خود را از طريق تماس با شماره هاي 02188747353 و 02188738757 مطرح نمايند همچنين دفاتر مي‌توانند کليه پيشنهادات و انتقادات خود را به ايميل روابط عمومي به نشاني pr@epishkhan.org ارسال نمايند
1392/10/23
فراخوان شناسایی دفاتر پیشخوان دولت شهری و روستایی سراسر کشور جهت واگذاری خدمات بانک رفاه (1) / فاز اول دریافت قبوض شرکت های خدماتی

پيرو تفاهم في مابين کانون کشوري و بانک رفاه کارگران، از اين پس کليه خدمات بانک رفاه از طريق کانون کشوري دفاتر پيشخوان به دفاتر کل کشور  ارائه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، اين اولين سرويس بانکي جهت واگذاري به دفاتر پيشخوان دولت سراسر کشور است که شامل سرويس‌هاي دريافت قبوض آب، برق، گاز، تلفن ثابت، تلفن همراه و.... شرکت هاي خدماتي مي باشد و کارمزد مناسبي جهت سرويس مذکور، در پايان هرماه به حساب دفاتر واريز خواهد شد.

برهمين اساس از کليه دفاتر پيشخوان شهري و روستايي که متقاضي ارايه خدمت فوق مي‌باشند دعوت به عمل مي آيد در فراخوان زير شرکت نمايند.
شايان ذکر است ارايه خدمات فوق صرفا از طريق سامانه خدمات دفاتر پيشخوان دولت به نشاني www.epishkhan.ir خواهد بود.
مهلت مشارکت در فراخوان تا تاريخ 92/10/27 خواهد بود و هرگونه مغايرت در اطلاعات ثبت شده در سامانه بر عهده صاحب مجوز خواهد بودو براي ثبت نام به سايت epishkhan.org مراجعه نماييد.

1392/10/04
اقتصاد دفاتر پیشخوان دولت تأمین نمی‌شود/ درآمد ماهانه شاغلان دفاتر ۳۰۰ هزار تومان
رئيس کانون سراسري دفاتر پيشخوان دولت گفت: هم‌اکنون سبد خدمات دفاتر پيشخوان، اقتصاد دفاتر را پوشش نمي‌دهد و در اين راستا روي به سمت تعامل و همکاري با وزارتخانه‌هايي نظير صنعت، معدن و تجارت براي صدور کارت خدمات مرزنشيني آورده‌ايم. علي فلاح در گفت‌وگو با خبرگزاري تسنيم، با اشاره به اينکه تا حال حاضر 1500 خدمت-دستگاه از سوي معاونت توسعه مديريت احصاء شده است، اظهار کرد: اين خدمات بايد از سوي دفاتر پيشخوان دولت ارائه شود و هم‌اکنون از 1500 خدمت قابل ارائه، 400 خدمت عملي از طريق اين دفاتر واگذار شده است.
وي با تأکيد بر اينکه در حال حاضر سبد اين خدمات، اقتصاد دفاتر را پوشش نمي‌دهد گفت: در حال حاضر نزديک به 16 هزار دفتر پيشخوان شهري و روستايي داريم که هزار و 300 مورد از آن‌ها مربوط به تهران است و دليل اصلي که منجر به عدم پوشش‌دهي اقتصاد اين دفاتر شده، اين است که دستگاه‌ها خدمات خود را براساس نيازمندي خود در مناطق مختلف ارائه مي‌دهند.
او افزود: همين باعث مي‌شود که برخي دفاتر از ارائه خدماتي محروم باشند و توجيه آن‌ها در برابر اين ضعف، کاهش تراکنش‌ها و در نتيجه کاهش کيفيت خدمات است.
رئيس کانون سراسري دفاتر پيشخوان دولت درباره تنوع خدمات اين دفاتر گفت: در دفاتر، خدماتي نظير ماليات مشاغل، خودرو، خدمات اپراتوري، خدمات امور مشترکين، صدور کارت ملي، ثبت احوال و... ارائه مي‌شود که اقبال مردم بيشتر به سمت صدور شناسنامه و ثبت احوال است.
وي با اشاره به اينکه هم‌اکنون به شکل متوسط هفت دفتر در هر شهرستان و يک دفتر در روستا وجود دارد، درباره ميانگين درآمدي آن‌ها عنوان کرد: ميانگين درآمدي آن‌ها به بالاي 300 هزار تومان نمي‌رسد در حاليکه 72 هزار شاغل در اين 16 هزار دفتر وجود دارد.
او درباره فعاليت‌هاي صورت گرفته براي سامان‌دهي اين اوضاع و همچنين تسهيلاتي که براي فعالان اين بخش توسط رياست کانون در نظر گرفته شده است نيز ابراز کرد: ارائه کارت خدمات مرزنشيني را براي 17 استان مرزي کشور با همکاري وزارت صنعت، معدن و تجارت داشتيم تا پيله‌وران را در واردات ياري کني
1392/10/04
صدور‌ کارت ‌ملی ‌هوشمند ‌از 22بهمن‌ امسال

رئيس سازمان ثبت احوال کشور ابراز اميدواري کرد در ?? بهمن امسال صدور کارت ملي فعلي متوقف و کارت هوشمند جديد جايگزين آن شود.

به گزارش شبکه اطلاع رساني دانا به نقل از واحد مرکزي خبر، ناظمي اردکاني درهمايش گراميداشت روز ملي ثبت احوال افزود: اين سازمان نقش حاکميتي و زيرساختي دارد که نقش حاکميتي آن شامل ثبت وقايع حياتي چهارگانه و صدور اسناد هويتي ايرانيان در اقصي نقاط کشور و جهان است و نقش زيرساختي اين سازمان به توليد و نشر آمار و اطلاعات جمعيتي براي برنامه ريزي هاي کشور مربوط مي شود.
وي با اشاره به اين که از چندي پيش نوين سازي ثبت احوال در دستور کار اين سازمان قرار گرفته است، گفت: براي تحقق دولت الکترونيک بايد زيرساخت هاي آن فراهم شود تا شناسايي در فضاي مجازي مقدور باشد.
رئيس سازمان ثبت احوال افزود: بر همين اساس نظام جامع شناسايي ايرانيان را پايه گذاري کرده ايم که براساس آن ثبت وقايع حياتي در مهلت قانوني خود که 10 تا 15 روز بود انجام مي شود و امروز در اين مهلت به صورت برخط و لحظه اي عمل مي کند.
وي با اشاره به اين که شبکه اي گسترده و مطمئن در اقصي نقاط کشور ، پايگاه جمعيتي کشور را تغذيه مي کند ، گفت: 40 هزار ثبت يار هم در روستاها و نقاط عشايري آخرين اطلاعات مورد نظر را جمع آوري مي کنند و آن چه در اين 10 تا 15 روز به ثبت مي رسد در بحث ولادت بالاي 97 درصد و در بحث فوت 95 و نيم درصد است.
ناظمي اردکاني در ادامه به صدور مکانيزه شناسنامه در دو سال اخير اشاره کرد و افزود: اين اقدام تا پايان سال به صورت پايگاه محور خواهد شد.
وي گفت:‌ در بحث کارت ملي هم قرار شد کارت هوشمند ملي جايگزين شود که اين اقدام از بزرگترين طرح هاي فناوري اطلاعات کشور است و مطالعه آن يک سال طول کشيد و همه کشورها را مطالعه کرديم.
رئيس سازمان ثبت احوال افزود: 15 جلد مطالعه تطبيقي صورت گرفت و بيش از يکسال آزمايشي کار انجام شد و جواب خوبي گرفتيم و اميدواريم در 22 بهمن امسال بتوانيم کارت قديم را متوقف و کارت جديد را جايگزين کنيم.
وي گفت: البته لازمه اين اقدام نصب تجهيزات اوليه در همه شهرستانهاست که هم اکنون 30 درصد شهرستانها آمادگي اين کار را دارند.
ناظمي اردکاني افزود: هم اکنون امکان شناسايي هر ايراني با شماره ملي اش وجود دارد منوط به اين که به پايگاه جمعيتي کشور متصل شود.
وي گفت: اوايل امسال با همکاري همه دفاتر ثبت اسناد ، محضرها همه به اين شبکه متصل شدند و اعلاميه ازدواج و طلاق ديگر دستي دريافت نمي شود.
رئيس سازمان ثبت احوال افزود: در همه شعب برخي بانک ها نيز اين اتصال برقرار شده است و اميدواريم در آينده نه چندان دور شناسايي با شماره ملي صورت گيرد و اسناد ديگر کمتر استفاده شود.

رئيس سازمان ثبت احوال گفت: نرخ باروري در کشور به يک و 7 دهم درصد سقوط کرده است و اين روند در 30 سال آينده به نقطه صفر مي رسد و فوت و ولادت مساوي مي شوند.
ناظمي اردکاني در همايش بزرگداشت روز ملي ثبت احوال اين سازمان را پر مراجعه کننده ترين سازمان ها اعلام کرد و افزود: هم اکنون آرشيو اسناد سجلي افراد در اين سازمان شامل 120 ميليون سند الکترونيکي است و ما همه اسنادمان را الکترونيکي کرده ايم.
وي گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هم به زودي همه اسنادش الکترونيکي مي شود و اميدواريم اين اقدام در همه سازمان ها صورت گيرد تا دولت الکترونيک و شناسايي در فضاي مجازي محقق شود.
ناظمي اردکاني با اشاره به خدمات دفاتر پيشخوان دولت افزود: تاکنون 270 دفتر پيشخوان ثبت احوال تأييد صلاحيت شده اند.
وي گفت: با همکاري دستگاه قضايي ، قضازدايي در سازمان ثبت احوال صورت گرفت و بسياري از پرونده ها براي اعمال تغييرات بايد حکم دادگاه را مي گرفت که اين کار هم محقق شد.
رئيس سازمان ثبت احوال با اشاره به اين که بسياري از ساختارها و دستورالعمل هاي سازمان اصلاح شده است ، افزود: ادعا مي کنم ظرف يک هفته خدمت به مردم ارائه مي شود.
ناظمي اردکاني گفت: هم اکنون آمار 77 ميليوني جمعيت را به صورت لحظه اي داريم و در سال هاي اخير تغيير ثبت کد پستي در دستور کار قرار گرفت که بايد در اين باره الزاماتي هم ايجاد شود.
وي افزود:‌ هم اکنون نرخ ولادت 18 در هزار است و يک ميليون و 400 هزار ولادت و 400 هزار فوت را ثبت مي کنيم.
ناظمي اردکاني ادامه داد: ازدواج 12 در هزار است و 900 هزار مورد ازدواج و 150 هزار طلاق ثبت مي شود.
ناظمي اردکاني افزود: سازمان ثبت احوال با اين حال از اقدامات فرهنگي نيز غافل نبوده است و در بحث مهندسي فرهنگ نام گزيني سالانه همايشي را با حضور صاحب نظران برگزار مي کند.
وي با اشاره به اين که با توجه به عقبه فرهنگي مذهبي کشور ، نام هاي قدسي بيشترين فراواني را دارد ، گفت: هم اکنون نام محمد با القاب و کنيه ها هشت ميليون و نام فاطمه 12 ميليون در پايگاه جمعيتي ثبت شده است.
ناظمي اردکاني افزود: البته فراواني برخي اسامي که فرهنگ غرب به کشور تزريق مي کند کم نيست که بايد صاحب نظران در اين خصوص ورود کنند و هشدارهاي لازم را بدهند.

1392/09/25
واریز کارمزد معوق بیمه دانا به 140 دفتر پیشخوان

با پيگيري‌هاي ستاد بيمه دفاتر پيشخوان، کارمزد معوق دفاتر پيشخوان دولت که با شرکت بيمه دانا همکاري نموده بودند در تاريخ 92/6/5 و به تعداد 140 دفتر پرداخت شد.

ستاد بيمه دفاتر پيشخوان اعلام کرد: با توجه به اينکه تعداد 32 دفتر پيشخوان مرتکب تخلفاتي از جمله عدم محاسبه جريمه تأخير تمديد بيمه نامه شخص ثالث، محاسبه تخفيف مازاد بر تخفيفات قانوني و عدم واريز حق بيمه با شرکت بيمه دانا گشته اند؛ پرداخت کارمزد بر اساس عرف صنعت بيمه امکان پذير نمي‌باشد. بديهي است در صورت رفع مشکل هريک از دفاتر کارمزد تخصيصي ايشان پرداخت خواهد شد.

1392/09/25
ضرورت تغییر روش‌های سنتی احراز هویت و افزایش اقدامات نظارتی

وزير کشور خواستار تغيير روش‌هاي سنتي احراز هويت و افزايش سطح اقدامات نظارتي و کنترلي در دستگاه‌هاي توليدکننده اسناد رسمي کشور شد.

به گزارش ايسنا، عبدالرضا رحماني فضلي طي سخناني در پنجمين جلسه ستاد پيشگيري و مقابله با جعل مدارک و اسناد رسمي، بر لزوم ايجاد سيستم جامع و حاکم که داراي اشراف کامل بر موضوعات پيشگيري و مقابله با جعل مدارک و اسناد رسمي باشد تأکيد کرد.
وي در اين رابطه گفت: به جهت تکرار تغيير اسناد و عدم ثبت هويت اسناد و استانداردسازي نامناسب بايد تمهيداتي کارشناسانه براي ثبت هرگونه تغييرات هويتي و اسناد لحاظ شود.
وزير کشور در اين جلسه از کليه دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌هاي طراح و توليد کننده اسناد و مدارک پايه و مهم خواست تا قبل از انجام مراحل طراحي يا تغيير در چرخه فيزيکي و نرم‌افزاري اسناد پايه و مهم و تدوين دستورالعمل‌هاي مربوطه با هدف اقدام متمرکز و پيشگيري از جزيره‌اي عمل کردن دستگاه‌ها در انجام آسيب‌شناسي و رفع تهديدات و آسيب‌پذيري اسناد، هماهنگي لازم را با دبيرخانه ستاد پيشگيري و مقابله با جعل مدارک و اسناد به منظور اخذ تأييديه مقاومت اسناد به عمل آورند.
رحماني فضلي ادامه داد: به منظور افزايش ضريب ايمني و مقاومت مدارک و اسناد در برابر جعل، رويه‌هاي تدوين شده توسط سازمان ملي استاندارد پس از تأييد ستاد پيشگيري و مقابله با جعل و تصويب آن در شوراي عالي استاندارد ضروري است.
وي بر ضرورت تشکيل کميته اطلاع‌رساني ستاد پيشگيري و مقابله با جعل مدارک و اسناد رسمي براي تقويت آگاه‌سازي مردم تأکيد کرد و گفت: کليه دستگاه‌ها نسبت به اطلاع‌رساني در زمينه عملکرد صورت گرفته به منظور پيشگيري و مقابله با جعل مدارک و اسناد اقدامات لازم را انجام دهند.
وزير کشور تاکيد کرد: يکي از اساسي‌ترين گام‌هاي تحقق دولت الکترونيک، تهيه آرشيو الکترونيکي اسناد است که اين امر موجب کاهش جعل اسناد خواهد بود و بايد با هدف کاهش اسناد کاغذي در گردش صورت پذيرد.
رحماني فضلي، تغيير روش‌هاي سنتي احراز هويت و مالکيت در پيشخوان‌هاي مهم و همچنين افزايش سطح اقدامات نظارتي و کنترلي در دستگاه‌هاي توليدکننده اسناد را با هدف پيشگيري از جعل مدارک و اسناد رسمي ضروري دانست و با اشاره به بخشنامه‌اي از سوي معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس‌جمهور، گفت: بر اين اساس دوره‌هاي آشنايي با شيوه‌ها و روش‌هاي پيشگيري از جعل در عناوين و سرفصل‌هاي آموزشي استخدامي بدو خدمت کارکنان و پيشخوان‌هاي دستگاه‌هاي متولي توليد و صدور مدارک و اسناد پايه و مهم برگزار مي‌شود.
وي بر تأثير آموزش و توسعه فرهنگ براي مقابله با جعل اسناد تأکيد کرد و افزود: در راستاي رويکردها، راهبردها و سياست‌هاي موجود "کميته معماري" بهره‌برداري از کارت هوشمند ملي به منظور تحليل محتواي برنامه‌ها و طراحي خطوط اصلي تشکيل شود.
بر اساس اين گزارش، پنجمين جلسه ستاد پيشگيري و مقابله با جعل مدارک و اسناد رسمي با حضور وزير کشور، معاون امنيتي و انتظامي وزير و معاونان سازمان‌ها و وزارتخانه‌هاي عضو ستاد در محل وزارت کشور برگزار شد.

1392/09/25
دفاتر پیشخوان دولت برای تسهیل در کار مردم تلاش کنند

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار سمنان گفت: دفاتر پيشخوان دولت بايد براي راه‎اندازي و تسهيل کار مردم تلاش کنند.

به گزارش فارس از استان سمنان به نقل از روابط عمومي استانداري سمنان، آقامحمد همتيان در نشست کارگروه پيشخوان دولت در استانداري سمنان افزود: بايد سطح عمل و آگاهي دفاتر پيشخوان دولت بالا رود و تعامل کارگروه با دفاتر پيشخوان دولت براي راه‎اندازي کار مردم بيشتر شود.
وي تعامل دستگاه‎هاي اجرايي و دفاتر پيشخوان دولت را براي ارائه خدمات‎دهي به مردم يادآور شد و گفت: با تعامل اين خدمات به آساني و رواني ارائه مي‎شود و نتايج بهتري در بر دارد.
در اين نشست، به ارائه خدمات آب و فاضلاب و نرخ آن اشاره و مقرر شد که خدمات انشعاب آب و انشعاب فاضلاب هر کدام 35 هزار ريال، صدور تسويه حساب آب بها 15 هزار ريال درخواست اصلاح آب مصرفي و صدور قبض‎المثني هر کدام پنج هزار ريال و تغيير نام 30 هزار ريال از متقاضي دريافت شود.
در اين نشست همچنين مصوب شد: دفاتر پيشخوان دولت که ارائه ‎دهنده کارت هوشمند ملي هستند افزايش يابد تا متقاضيان دريافت کارت هوشمند راحت‎تر و روان‎تر بتوانند اين کارت را دريافت کنند.

1392/09/25
سمینار آموزشی توسعه مهارت‌های سرپرستی
سمينار آموزشي توسعه مهارت‌هاي سرپرستي به همت مرکز آموزشي سرآمد نيکان ايرانيان (سنا) برگزار مي‌گردد.

به گزارش روابط عمومي سنا، شرکت کنندگان در اين دوره با مفاهيم و اصول سرپرستي مراکز و بنگاه هاي کوچک خدماتي آشنا مي‌گردند.

جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن هاي 02188747012 و 02188746822 تماس حاصل نماييد.

1392/09/25
همه دلسوزان دفاتر امروز به وفاق رسيده اند
رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت گفت: بزرگترين دستاورد شبکه دفاتر همدلي، انسجام و اتحاد است.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، علي فلاح خطاب به دفاتر استان تهران گفت: يکي از دغدغه هاي چندين ساله کشور و به خصوص استان تهران عدم انسجام در تشکل صنفي و حضور يک تشکل واحد در استان تهران بود که آثار زيان باري را نه تنها براي تهران بلکه براي کل کشور به دنبال داشت.
فلاح با بيان اينکه همه دلسوزان امروز به اين اتفاق نظر رسيده اند که بايد مجمعي جامع در استان تهران با حضور اکثريت دفاتر برگزار گردد و نمايندگان اين تشکل، نسبت به پيگيري امور دفاتر اهتمام ورزند افزود: طي يکماه گذشته با همه عزيزان در وزارتخانه از شخص وزير محترم کار و رفاه اجتماعي گرفته تا مديران ديدارهاي مختلفي داشته ايم از سوي ديگر با توجه به مذاکرات انجام شده و جلسات متعدد با آنها در تشکل‌هاي صنفي زمينه اين اتفاق بزرگ فراهم آمده است.
رييس کانون کشوري تصريح کرد: خوشبختانه همه دلسوزان دفاتر امروز با چشماني باز و روشن بر ضرورت اين انسجام و ممانعت از دوگانگي وفاق دارند.
وي با بيان اينکه 3 جلسه در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي با جناب لطفي نژاد و کارشناسان و اعضاي دو تشکل تهران برگزار شده است گفت: همچنين يک جلسه با جناب نظري مديرکل تشکل‌هاي کارفرمايي وزارت کار داشته ايم و در همين راستا با ساير افراد فعال در حوزه پيشخوان نيز مذاکراتي انجام داده ايم.
فلاح ادامه داد: به جز اين امر دو جلسه در کانون کشوري و يک جلسه در يکي از دفاتر با حضور نمايندگان تشکل‌ها برگزار شد و در نهايت مفاد زير به تأييد همه حاضران رسيده است که بر اين اساس مقرر گرديد تا با درج آگهي مجمع عمومي فوق العاده، طي روزهاي آتي از طريق روزنامه که در سايت کانون نيز درج خواهد گرديد نسبت به اصلاح اساسنامه انجمن صنفي دفاتر پيشخوان خدمات دولت به منظور حضور همه عزيزان در مجمع و هيأت مديره اقدام گردد و سپس مجمع عمومي عادي با هدف تعيين اعضاي هيأت مديره و بازرسين صورت پذيرد و زمينه ادغام دو تشکل نيز به صورت همزمان تحقق پذيرد.
رييس کانون کشوري خاطر نشان کرد: با اين رويه داستان چند ساله دو تشکل پايان خواهد يافت و انشاءالله نمايندگان منتخب دفاتر در کارگروه استان و کانون کشوري حضور خواهند يافت.
وي ضمن تشکر از صبر و بردباري دفاتر گفت: از تأخير ايجاد شده پوزش ميطلبم اما ضرورت برگزاري هرگونه جلسه اي بدون نتيجه منجر به يأس و نااميدي دفاتر مي‌شد لذا ضرورت داشت تا اين مراحل طي شود.
فلاح با بيان اينکه اين امر در مشورت با بعضي از عزيزان در دفاتر نيز مورد تأکيد قرار گرفته بود گفت: از همه عزيزان و دلسوزان و اعضاي هيأت مديره تشکل‌ها که زمينه اين وفاق را فراهم نمودند صميمانه سپاسگزارم و اميد آن دارم تا هرچه زودتر شاهد تحقق اين امر باشيم.
وي در پايان اعلام کرد: انشاءالله طي چند روز آينده با همت عزيزان بتوانيم نسبت به درج آگهي دعوت به مجمع، با حضور مسؤولان و همه دفاتر شاهد اين اتفاق بزرگ باشيم و بي‌شک اخلاق مداري و صبر و بردباري با هدف تأمين انتظار تمام دفاتر ميتواند طي مسير را تسهيل نمايد.

1392/09/12
تعامل همراه اول و کانون کشوری

در پي برگزاري نشست فوري هفته گذشته رييس و اعضاي هيأت مديره کانون کشوري با مسؤولان همراه اول؛ امروز دوشنبه مورخ 92/9/11 دومين جلسه مشترک کارشناسي با حضور رييس کانون کشوري و هيأت همراه با مهندس عطوفي معاون شرکت همراه اول و حميدي مدير کل امور مشترکين برگزار شد و راهکارهاي رفع مشکلات دفاتر پيشخوان، مورد ارزيابي قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، در اين جلسه مقرر شد:
1 - تدوين استانداردهاي ارائه خدمات در شبکه دفاتر و طرح رتبه بندي دفاتر در قالب کارگروه هاي مشترک به اجرا در بياد.
2 - طي تشکيل کميته اي قيمت خدمات به منظور ارتقاي درآمد دفاتر مورد بازبيني قرار گيرد.
3 - کاهش فشارهاي قهري به شبکه دفاتر و تبديل آن به بسته هاي تشويقي و انگيزشي براي دفاتر
4 - توسعه همکاري و خدمات ارزش افزوده در شبکه دفاتر از ديگر توافقات انجام شده در اين خصوص بود که بر همين اساس مقرر شد طي يکماه با تشکيل کارگروه در هريک از حوزه ها نتيجه ها به مرحله اجرا درآيد.  
همچنين جلسه آتي با معاونت شرکت ارتباطات سيار به يکماه آينده و جمع‌بندي کارهاي کارشناسي در کارگروه موکول شد.

1392/09/12
فروش اوراق مشارکت اینترنتی می‌شود/ راه‌اندازی گواهی امضای دیجیتال بانکی

مديرکل فناوري اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزي از راه اندازي 4 طرح جديد بانک مرکزي به زودي خبرداد و گفت: راه اندازي درگاه واحد پرداخت اينترنتي، انتشار اينترنتي اوراق مشارکت، راه اندازي نماد و گواهي امضاي ديجيتال بانکي و الکترونيکي کردن مبادلات چک طرح‌هاي مذکور است.

به گزارش مهر، ناصره حکيمي امروز در نشست خبري در بانک مرکزي با اعلام اين که بانک مرکزي قصد دارد چهار طرح جديد در بخش بانکداري الکترونيکي به زودي راه اندازي کند گفت: راه اندازي درگاه واحد پرداخت اينترنتي از 15 آذر به صورت پايلود و از اول دي ماه به صورت کامل اولين طرح بانک مرکزي است.
مديرکل فناوري اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزي با ذکر اين مطلب که اجراي اين طرح براي حفاظت از منافع مردم و سپرده گذاران خواهد بود، تصريح کرد: در اين طرح مقابله با فيشينگ يا جعل سايت به منظوره مقابله با ترفندهايي که به کار مي رود، مدنظر قرار گرفته است. همچنين در اين زمينه آدرس اينترنتي shaparak.ir براي پرداخت‌ها مجاز خواهد بود و ساير آدرس هاي اينترنتي ديگر کاربردي نخواهد داشت و بر اين اساس تا حد زيادي از آشفتگي و سرگرداني مشتريان جلوگيري شده و به سمت نظام پرداخت ساماندهي شده خواهيم رفت.
وي، طرح دوم بانک مرکزي را سامانه خزانه مرکزي اوراق که سامانه تابا را به پايا وصل مي کند، اعلام و تصريح کرد: در راستاي اين طرح تا پايان سال يک يا دو سري اوراق مشارکت به صورت الکترونيکي صادر خواهد شد. اين اوراق با نام بوده و ويژگي هاي اوراق به طور کامل براي خريدار مشخص مي شود و به لحاظ امنيتي مسائل و مشکلات ساير اوراق را ندارد.
اين مقام مسئول در بانک مرکزي خاطر نشان کرد: اگر انتشار اين اوراق موفقيت آميز باشد از سال آينده تمام اوراقي که منتشر مي شود به صورت اينترنتي خواهد بود.
حکيمي، سومين طرح بانک مرکزي را راه اندازي گواهي امضاي ديجيتال بانکي ذکر و بيان کرد: از بهمن ماه سال جاري تراکنش‌هاي اينترنتي بيش از 15 ميليون تومان واجد امضاي ديجيتال خواهد بود.
وي ادامه داد: آغاز فعاليت گواهي امضاي ديجيتال از طريق دو بانک با ايجاد دفاتر ثبت نام گواهي امضاي ديجيتال خواهد بود. بر اين اساس تا چند ماه آينده تحول اساسي در سبد الکترونيکي بانک ها به وجود مي آيد. بانک مرکزي به دنبال اين است که اسناد کاغذي که بين بانک ها مبادله مي شود تمام ديجيتالي شود.
مديرکل فناوري اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزي خاطر نشان کرد: رئيس جمهور در گزارش صد روزه خود بر حفاظت از اطلاعات مشتريان بانکي و اين که اين اطلاعات در اختيار کسي قرار نگيرد تاکيد کرد.
وي چهارمين طرح بانک مرکزي را طرح چکاوک (چک و اسناد وصولي کاغذي) براي الکترونيکي کردن چک ذکر و بيان کرد: سامانه چکاوک تا اواخر فروردين 93 و يا اوايل ارديبهشت ماه آتي در تمام شعب بانک ها راه اندازي مي شود. بر اين اساس ديگر لاشه چک مبادله نمي شود و تصوير چک پردازش و ارسال مي شود. بر اين اساس امضا ديجيتال اهميت مي يابد.
وي با بيان اين که در اين طرح اندازه، ابعاد چک، مشخصات و ويژگي هاي امنيتي چک استاندارد مي شود افزود: يک سال به طول خواهد کشيد که چک هاي جديد جايگزين چک هاي متعدد در دست مردم شود البته سامانه مذکور تا دي ماه در بانک هاي کشور به صورت پايلود اجرا مي شود.
حکيمي درمورد نحوه کلاهبرداري هاي جديد بانکي گفت: کلاهبرداري‌هاي بانکي از روش هاي ساده به نوعي مهندسي اجتماعي رسيده و شيوه هاي کلاهبرداري پيچيده تر شده است و تنها راه حل آگاهي و اطلاع رساني وسيع در اين زمينه به مردم است و حتي اقدامات بانک‌ها و نيروي انتظامي نيز جلوي اين تخلفات و کلاهبرداري‌ها را نمي تواند بگيرد

1392/09/11
واگذاری تصدی‌گری‌ سازمان ثبت احوال به بخش خصوصی

مديرکل دفتر خدمات ثبتي غيردولتي سازمان ثبت‌احوال کشور گفت: بنا داريم تقريبا تمام اموري که به صورت تصدي‌گري در اختيار ثبت‌احوال است طي مراحل مختلف به دفاتر پيشخوان واگذار کنيم.

زهرا ناصري در حاشيه سفر به مازندران در گفت‌وگو با فارس در آمل با اشاره به اينکه ثبت‌احوال به عنوان دستگاه پيشرو در ارائه خدمات از دفاتر پيشخوان از سال 88 قدم برداشته است، اظهار داشت: اين سازمان امروز با 350 دفتر در سراسر کشور با وجود کار حاکميتي که بر عهده دارد به ارائه خدمات مي‌پردازد.
وي با اعلام اينکه بنا داريم تعداد دفاتر پيشخوان دولت را تا جايي که ممکن است افزايش دهيم، تصريح کرد: اين افزايش با انگيزه ارائه خدمت هر چه بهتر به مردم صورت مي‌گيرد.
ناصري با بيان اينکه تعداد دفاتر پيشخوان دولت کشور امسال به 400 دفتر مي‌رسد، افزود: در سال‌جاري راه‌اندازي 173 دفتر مدنظر بود که تاکنون انجام شده و 50 دفتر باقي مانده نيز تا پايان سال راه‌اندازي مي‌شود.
مديرکل دفتر خدمات ثبتي غيردولتي سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به وضعيت مازندران در اين زمينه نيز گفت: در مازندران نيز تاکنون 13 دفتر پيشخوان راه‌اندازي شده و با راه‌اندازي سه دفتر ديگر تا آخر تعداد دفاتر به 16 دفتر مي‌رسد.
وي با اعلام اينکه براي واگذاري صدور کارت‌هاي هوشمند ملي به دفاتر خدمات پستي نيز کارهاي مقدماتي آن انجام گرفته است، افزود: طرح صدور کارت هوشمند ملي به صورت پايلوت در استان قم در حال انجام است که در برنامه‌هاي آتي براي تسريع آن به سراسر کشور وجود دارد.
ناصري با اشاره به افزايش واگذاري خدمات دولتي به بخش خصوصي اظهار داشت: هم‌اکنون 11 خدمت ثبت احوال به بخش خصوصي و دفاتر پيشخوان واگذار شده است و در حال حاضر واگذاري براي خدمات ديگر نيز در دست بررسي است.
وي در پايان گفت: بنا داريم تقريبا تمام اموري که به صورت تصدي‌گري در اختيار ثبت‌احوال است در طي مراحل مختلف به دفاتر پيشخوان واگذار کنيم.

1392/09/11
دعوت از دفاتر جهت ارسال مطالب مربوط به استان‌ها و چاپ آگهی در مجله تخصصی پیشخوان

ستاد تبليغات دفاتر پيشخوان دولت اعلام کرد: با توجه به انتشار و توزيع اولين ماهنامه تخصصي دفاتر پيشخوان در سراسر کشور، از منتخبين و دفاتر فعال دعوت به عمل مي آيد تا در راستاي تحقق اهداف سياست‌هاي کلان کانون کشوري، اين ستاد را ياري نمايند.

در همين راستا دفاتر مي‌توانند جهت درج و انعکاس هرگونه مطلب مربوط به استان ها و يا چاپ آگهي با شماره هاي 02188517098 و  02188516538 و يا با ايميل :  pishkhan.ad@Gmail.com  تماس حاصل نمايند.

1392/09/11
خدمات کنونی در پهنای باند و سرعت اینترنت در شان ملت ایران نیست

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درباره اقدامات انجام شده در يکصد روز از عملکرد اين وزارتخانه گفت: در اين مدت بررسي ها در زمينه خدمات دهي در پهناي باند و سرعت اينترنت نشان داد که اين خدمات در شان ملت ايران نيست.

به گزارش ايرنا، محمود واعظي يکشنبه شب در برنامه گفت و گوي خبري با موضوع عملکرد يکصد روزه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات افزود: در دنياي کنوني، فناوري اطلاعات به عنوان زيربناي توسعه کشورها تلقي مي شود از اين رو تبديل شدن به کشور توسعه يافته، بدون زيرساخت هاي قوي در حوزه فناوري اطلاعات امکانپذير نيست.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ادامه داد: اگر 10 درصد سرمايه گذاري در اين بخش انجام شود، يک درصد به ميزان توليد ناخالص ملي افزوده مي شود.
وي افزود: براين اساس در طي يکصد روز از آغاز فعاليت اين وزارتخانه، با معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري و دستگاه هايي که براي توسعه کشور برنامه ريزي مي کنند، جلساتي را برگزار کرديم که خوشبتخانه نتايج خوبي نيز حاصل شد.
واعظي در بخش ديگري از سخنان خود، به برنامه ريزي کوتاه مدت براي افزايش پهناي باند و سرعت اينترنت در کشور اشاره کرد و گفت: براساس اين برنامه ، تا يک سال آينده وضع کنوني پهناي باند و سرعت اينترنت 2 تا 3 برابر مي شود.
وي افزود: براساس برنامه سه ساله، مي خواهيم پهناي باند و سرعت اينترنت را مطابق با مطالبات مردم، افزايش دهيم.
وي، توسعه مناطق روستايي، کمتر توسعه يافته و مرزي در کنار افزايش سرويس دهي به مردم را از ديگر برنامه هاي اين وزارتخانه برشمرد و گفت: جامعه ظرفيت ارايه 2 برابر خدمات کنوني را دارد.
وي يکي از سياست هاي دولت را جلوگيري از افزايش تعرفه خدمات عنوان کرد و افزود: افزايش تعرفه هزينه هاي مخابراتي مورد تاييد دولت نبود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ادامه داد: با تبادل نظر انجام شده در هيات دولت و برگزاري نشستي با رييسان اپراتورها، بر اين مهم تاکيد شد که از 15مردادماه تا 15 مهر امسال، تمام نرخ تعرفه ها به ارقام سابق بازگردد؛ ضمن آنکه اپراتورها موظف به بازگرداندن مبالغ اضافه به مردم و مشترکين هستند.
واعظي خاطرنشان کرد: اپراتورها در جهان بر اين مبنا فعاليت مي کنند که با کم کردن هزينه ها و افزايش خدمات، سرويس دهي ارزان تري داشته باشند؛ در واقع از اين راه با هم رقابت مي کنند.
اين مقام مسوول تاکيد کرد: براين اساس بايد در کشورمان نيز چنين وضعيتي ايجاد شود.
وي خاطرنشان کرد: بايد رقابت ميان شرکت ها منجر به ارايه خدمات ارزان و با کيفيت به مردم شود. به همين دليل دولت اجازه افزايش قيمت ها را نداد و شوراي رقابت نيز با اين افزايش قيمت مخالفت کرد.
واعظي با يادآوري اينکه وزرات ارتباطات و فناوري اطلاعات بيشتر نقش پل ارتباطي بين مردم و شرکت هاي خدمات رسان دارد، افزود: دولت بايد از حقوق مردم و شرکت هاي فعال در کشور حمايت و بر عملکرد آنها نظارت کند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اينکه پهناي باند بين المللي اينترنت ايران افزايش يافته است، گفت: در يکصد روز عملکرد دولت، اين وزارتخانه توانسته است پهناي باند خود را بيش از 50 درصد افزايش دهد.
وي ابراز اميدواري کرد درآينده نه چندان دور اين افزايش باند را به 150 گيگابيت برساند به طوري که هم ارزان به دست مصرف کننده برسد و هم خدمات و سرويس دهي مناسبي داشته باشد.
واعظي با بيان اينکه هدفگذاري دولت، خدمت رساني به مردم است، افزود: براين اساس سامانه 195 در وزارتخانه راه اندازي شده است تا به انتقادات، پيشنهادات و حتي شکايات مردم از شرکت هاي خدمات رساني که زير نظر وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات هستند، رسيدگي شود.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات درخصوص خدمات رساني پست نيز گفت: شرکت پست سعي دارد خدمات رساني خود را به روزرساني کند. براين اساس با راه اندازي سامانه 193، مردم مي توانند بدون خارج شدن از منزل، محصولات پستي خود را در درب خانه تحويل دهند.
وي افزود: در برنامه هاي پست سعي شده است تا محموله پستي بين استاني با فاصله زماني 24 ساعت و ساير محصولات عادي نيز با فاصله زماني 72 ساعت، تحويل مقصد شوند.
واعظي با بيان اينکه دولت با جديت به دنبال آماده سازي زيرساخت هاي شبکه ارتباطي ملي است و در اين مهم همه توان خود را به کار خواهد گرفت، ابراز اميدواري کرد کاربران با راه اندازي شبکه ملي بتوانند از حداکثر خدمات بهره مند شوند.

1392/09/11
کميته تخصصي پست در کانون کشوري راه اندازي مي‌شود

به منظور تعامل با شرکت پست جمهوري اسلامي و با حفظ چارچوب‌هاي قانوني وحدود اختيارات هريک از دو مجموعه، کارگروه مشترکي با شرکت پست به صورت دائم ايجاد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، بر اساس مصوبه هيأت مديره کانون کشوري، کميته تخصصي به منظور برگزاري جلسات مشترک و کاهش اختلافات و توسعه راهکارها و ارائه سرويس‌هاي ارزش افزوده تشکيل خواهد شد در همين راستا از دفاتر دعوت مي‌گردد با ارسال مطالب و پيشنهادات خود کانون کشوري را از نقطه نظرات خود مطلع و ما را در اين امر ياري نمايند.

1392/09/09
طرح كشوري پايش و نظارت بر بازار ICT برگزار مي شود

به منظور ارتقاء سطح هماهنگي در نظارت بر حوزه ICT با رويكرد حمايت حقوق مصرف‌كنندگان اين حوزه در سراسر كشور، مرحله اول طرح كشوري پايش و نظارت بر بازار ارتباطات و فناوري اطلاعات در آذرماه برگزار مي‌شود.

به گزارش ستاد خبري طرح پايش و نظارت بر حوزه ICT، اين طرح در راستاي تحقق تفاهم‌نامه همكاري پايش و كنترل سرويس‌هاي ارتباطي و فناوري اطلاعات كه بين رگولاتوري و 7 دستگاه حاكميتي و نظارتي از جمله شركت ارتباطات زيرساخت، سازمان تعزيرات حكومتي، سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان، پليس نظارت براماكن عمومي ناجا، پليس فتا ناجا، سازمان فناوري اطلاعات و سازمان نظام صنفي رايانه‌اي مبادله شده، اجرا مي‌شود.
براساس اين گزارش، ارتقاء سطح آگاهي مردم و فعالين حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات و كاهش تخلفات و جرايم اين حوزه از اهداف ديگر طرح كشوري پايش و نظارت بازار ICT است.
در اين طرح كه به صورت هماهنگ و متمركز در 31 استان كشور اجرا مي‌شود سرويس‌هاي ارتباطي و فناوري اطلاعات در چهار محور رعايت تعرفه‌هاي ابلاغي مطابق با قوانين و مقررات، ارايه خدمات پشتيباني مناسب به كاربران، بررسي وضعيت شبكه توزيع و فروش خدمات و ارايه سرويس با كيفيت مناسب و مطابق با قوانين و مقررات و مفاد قرارداد، از سوي بازرسين به صورت كمي و كيفي مورد بررسي و ارزيابي قرار مي‌گيرند.

1392/09/09
هيات مديره کانون کشوري در حال جمع‌بندي و ارزيابي اقدامات شرکت همراه اول است

طي يک نشست فوري با حضور رييس و اعضاي هيأت مديره کانون کشوري، مهندس عطوفي معاون شرکت همراه اول و حميدي مدير کل امور مشترکين؛ مباحث جاري دفاتر پيشخوان دولت در تعامل با اولين اپراتور تلفن همراه کشور روز دوشنبه مورخ 92/9/4 مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، در اين ديدار مهندس فلاح با اشاره به برگزاري 7 جلسه کارگروه راهبري با حضور نمايندگان شرکت همراه اول و تعاملات انجام شده گفت: علي‌رغم تدوين آيين نامه تبليغات در دفاتر توسط کانون متاسفانه شرکت همراه اول هيچ پاسخي به مذاکرات انجام شده نداده است. از سوئي فشار مضاعف به دفاتر در استان‌ها از جمله خوزستان، گلستان، تهران و ... و همچنين در خصوص اخذ تعهدنامه و قطع سرويس دفاتر همچنان ادامه دارد و از سويي با افزايش نيافتن کارمزدها، دفاتر از ارائه خدمات ساير اپراتورها منع شده اند.
در اين ديدار کازراني رييس انجمن صنفي استان گلستان و عضو هيأت مديره کانون کشوري گفت: مسؤولان همراه اول در استان خود را ولي نعمت دفاتر مي دانند و برخورد مناسبي با دفاتر ندارند.
همچنين در ادامه سکاکي نايب رييس کانون کشوري و رييس انجمن صنفي استان اردبيل گفت: اينجانب از مديران بازنشسته شرکت مخابرات هستم ولي برخورد نامناسب نماينده همراه اول در خصوص ارائه خدمات ساير اپراتورها براي ما بسيار سنگين و غير قابل تحمل است همچنين قطع سرويس دفاتر در استان قابل قبول نيست.
در ادامه قاسميان نايب رييس هلدينگ کشوري و نماينده انجمن صنفي استان اصفهان گفت: هيچ جلسه اي در راستاي تعامل با دفاتر برگزار نشده است و اساسا شرکت همراه اول مسيرهاي ارتباط با مسؤولان خود را بسته است اين در حاليست که دفاتر اصفهان با فروش 540 هزار سيم کارت رکورد زده اند.
صادقي عضو هيأت مديره کانون و انجمن صنفي استان مرکزي  با اشاره به مشکلات ايجاد شده در ساختارهاي سيستمي همراه اول گفت: به جاي سهولت براي مردم زحمت ايجاد شده است. شهيدي بازرس کانون کشوري و عضو هيأت مديره انجمن صنفي استان البرز در اين جلسه گفت: همراه اول خدمات را در انحصار گروهي خاص قرار داده و برخوردهاي آن با دفاتر مشکل دارد. از سويي براي اين فرزند خود دائما مشابه سازي مي‌کند مانند ايجاد دفاتر مشابه که اين امر خيلي جواب نمي دهد.
در همين راستا مهندس عطوفي گفت: شبکه دفاتر پيشخوان دولت، شريک استراتژيک همراه اول است و هيچکس حق توهين به مسؤولان دفاتر را ندارد. وي دستور به رسيدگي داد و گفت: بنده شخصا اين امور را پيگيري خواهم کرد. عطوفي پيشنهاد داد تا با برگزاري جلساتي مشترک با همفکري مشکلات را حل کنيم.
وي با بيان اينکه الگوي مشترکي در بخش تجاري براي شرکت‌ها در دنيا وجود ندارد، تصريح کرد: اگر الگويي هست ارائه کنيد تا به مرحله اجرا گذاشته شود.
در اين جلسه فلاح از عطوفي خواست تا سه اقدام جدي براي تعيين وضعيت دفاتر صورت پذيرد:


1 - برقراري ارتباط تمامي دفاتري که خدمات آنها قطع گرديده صورت پذيرد.
2 - کاهش فشار به دفاتر تا رسيدن به يک الگوي مشترک براي ارائه خدمات
3 - تعيين سياست‌هاي همراه اول در توسعه خدمات در شبکه دفاتر

که در اين راستا مقرر شد تا هفته آينده جلسه مشترک کارشناسي برگزار گردد و همينطور راهکارهاي رفع مشکلات مورد ارزيابي قرار گيرد.
لازم به ذکر است بر اساس مصوبه کانون کشوري کميته اي مأمور بررسي راهکارهاي مشترک با همراه اول شد تا در سه حوزه نحوه ارائه خدمات در دفاتر، تعرفه خدمات و خدمات ارزش افزوده اقدام لازم صورت پذيرد بر همين اساس، اولين جلسه مشترک روز دوشنبه هفته آينده برگزار خواهد شد.

1392/09/09
نشست مدیرعامل شرکت پست با مدیران ستادی شرکت پست و دفاتر پیشخوان

مهندس مهري رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت پست در هفته گذشته طي نشست هايي جداگانه با مديران و مسئولان شبکه گفتگو و مسائل پيش رو را مورد بررسي قرار داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت پست، در اين نشست ها که معاونين و مديران حوزه هاي مالي و اداري، برنامه ريزي و فني، پست استان تهران، مناطق پستي و همچنين دفاتر پيشخوان حضور داشتند هر يک به تشريح عملکرد حوزه خود پرداخته، مسائل و چالش هاي پيش رو را مطرح نمودند.
در همين ارتباط مهندس مهري ضمن تاکيد بر مشارکت و همدلي واحدهاي ستادي و اجرايي به منظور دستيابي به اهداف ترسيم شده نقطه نظرات و رهنمودهاي مربوطه را ارايه کرد.
رييس هيات مديره اعتماد را تنها سرمايه موجود در شرکت پست دانست و تصريح کرد: ارايه خدمات باکيفيت به مردم فلسفه وجودي پست است.
در ادامه، وي راهکار بهبود عملکرد شبکه و برون رفت از مشکلات و مرتفع شدن کاستي هاي موجود را درگرو تمرکز بر فرايندهاي بخش اجرا، استاندارد سازي فعاليت ها، استفاده بهينه از نيروي انساني، به کارگيري تمامي ظرفيت  و پتانسيل شبکه دانسته و ضمن تاکيد بر رعايت اصل برنامه محوري در امور راهکارهايي چون استفاده از ظرفيت و توان بخش خصوصي، توجه ويژه به سرويس هاي پايدار و داراي ارزش افزوده و پياده سازي سيستم کارمزدي به جاي روز مزدي را بعنوان خط مشي مورد نياز شبکه جهت رفع چالش ها دانست و خواستار اجراي دقيق موارد فوق توسط مديران واحد هاي ستادي و اجرايي شد.

1392/09/06
ویرایش نخست منشور حقوق شهروندی

معاونت حقوقي رياست جمهوري بر اساس وعده دکتر روحاني رييس جمهوري اسلامي ايران به مردم، با صدور اطلاعيه اي ويرايش نخست منشور حقوق شهروندي که با همکاري دانشگاهيان، حوزه هاي علميه، انديشمندان و نخبگان جامعه تهيه شده است را همزمان با گزارش 100 روزه دولت تدبير و اميد منتشر کرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت متن اطلاعيه معاونت حقوقي رياست جمهوري به شرح ذيل است:

بسمه تعالي
شهروندان
ملت شريف ايران، فرزانگان، دانشگاهيان، حقوقدانان، فعالين اجتماعي و مدني
معاونت حقوقي رياست جمهوري با خرسندي به اطلاع مي رساند: همانگونه که رياست محترم جمهوري به ملت ايران وعده فرموده بودند توفيق حاصل شد تا با همکاري دانشگاهيان، حوزه هاي علميه، انديشمندان و نخبگان جامعه ويرايش نخست منشور حقوق شهروندي را در صد روز اول دولت تدبير و اميد به امر رياست محترم جمهوري تهيه و به پيشگاه شما عرضه نمايد.
اين منشور به مدت يک ماه براي اظهارنظر عموم ملت شريف ايران به ويژه صاحب نظران، انديشمندان، دانشگاهيان، اساتيد معظم حوزه هاي علميه،‌ نهادهاي مدني و تشکل هاي مردم نهاد،‌ گروههاي مختلف صنفي اعم از شهري و روستايي و عشاير غيور عرضه شده و پس از جمع آوري و اعمال نظرات رسيده به عنوان پيش نويس رسمي تقديم رئيس محترم جمهور خواهد شد.
بدين وسيله براي تکميل و اعتلاي اين منشور که نخستين سند حقوق شهروندي اين سرزمين و نشاندهنده جديت دولت تدبير و اميد براي تحقق و اجرايي شدن آن است دست ياري به سوي همه شهروندان دراز مي کنيم.

ضمائم خبر :
FILE635211063448808125_3.pdf
1392/09/06
ديدار اعضاي هيأت مديره کانون و هلدينگ کشوري دفاتر با مديرعامل جديد شرکت پست

اعضاي هيأت مديره کانون و هلدينگ کشوري دفاتر پيشخوان دولت روز دوشنبه مورخ 92/9/4 به ديدار رييس هيأت مديره و مدير عامل شرکت پست جمهوري اسلامي رفتند.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، در اين ديدار رييس و اعضاي هيأت مديره کانون و هلدينگ کشوري ضمن تبريک انتصاب آقاي مهندس مهري به عنوان مديرعامل جديد پست، نسبت به ارائه گزارشي از مشکلات موجود در شبکه دفاتر پيشخوان دولت از جمله مسأله درصد کارمزد دفاتر، پرداخت به موقع حق السهم دفاتر، لزوم تهيه دستگاه نقش تمبر و... و همچنين راهکارهاي بهبود رويه ها و روابط پست با دفاتر پرداختند.

در اين ديدار حسين مهري ضمن تشکر از حضور نمايندگان دفاتر پيشخوان دولت گفت: تلاش زيادي را در جهت بهبود رويه خدمات به دفاتر انجام داده ام و با مسائل دفاتر آشنا هستم. وي با استقبال از برگزاري جلسات مشترک ماهيانه و کارشناسي، بر لزوم تعامل با شبکه دفاتر پيشخوان دولت در حوزه هاي مختلف تأکيد نمود و مقرر شد تا با تشکيل يک کارگروه کارشناسي مراتب به صورت منظم پيگيري گردد.

1392/09/05
اولین شماره نشریه تخصصی پیشخوان دولت با عنوان " زمان تحول پیشخوان منتشر شد

ستاد تبليغات دفاتر پيشخوان دولت اعلام کرد: کليه دفاتر فعال پيشخوان دولت مي‌توانند هم اکنون با برقراري ارتباط با انجمن هاي استاني، شماره نخست نشريه تخصصي پيشخوان دولت با عنوان " زمان تحول پيشخوان"  را دريافت نمايند.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري به نقل از ستاد تبليغات پيشخوان، با توجه به اهتمام ويژه رياست محترم کانون کشوري اولين و دومين شماره اين نشريه بصورت رايگان خواهد بود تا نشريه جايگاه واقعي خود را در بين دفاتر پيدا نمايد.
اين نشريه انعکاس دهنده مطالب و مقالات شما، معرفي دفاتر فعال و نمونه کشوري، صحبت مسؤولان، آخرين اخبار مرتبط با دفاتر و داراي بخش‌هاي تخصصي مانند امور بانوان، دفاتر روستايي و ساير موارد ديگر خواهد بود لذا ازکليه دفاتر انتظار مي رود که اين عضو کوچک خانواده بزرگ پيشخوان را حمايت نموده و در توسعه و توزيع آن بين علاقه مندان اقدام نمايند. 
دفاتر مي‌توانند در صورت وجود هرگونه پرسش با شماره هاي 02188517098 و 02188516538 تماس حاصل نمايند.

1392/09/05
برگزاری دوره های آموزشی دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های نظارتی

دوره هاي آموزشي دوربين‌هاي مداربسته، سيستم‌هاي نظارتي، اعلام سرقت اماکن، اعلام و اطفاء حريق به همت شرکت سرآمد نيکان ايرانيان (سنا) برگزار مي‌گردد.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، شرکت سرآمد نيکان ايرانيان (سنا) با همکاري شرکت فن آوري اطلاعات و ارتباطات فن آرا جهت بالا بردن سطح آموزش کارکنان دفاتر پيشخوان دولت اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي دوربين‌هاي مداربسته، سيستم‌هاي نظارتي، اعلام سرقت اماکن، اعلام و اطفاء حريق نموده است لذا از کليه علاقه مندان دعوت مي‌گردد جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره هاي 02188753697 - 02188544714 - 02188536134 تماس حاصل نماييد.

1392/09/03
سه اضطراری هیأت مدیره کانون کشوری و هلدینگ کشوری در خصوص رفتارهای اخیر شرکت همراه اول
رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت گفت: اعضاي هيأت مديره کانون کشوري در خصوص رفتارهاي اخير شرکت همراه اول تصميم خواهند گرفت.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، فلاح افزود: با توجه به فشارهاي شرکت همراه اول در استان‌هاي مختلف که منجر به قطع سرويس 64 دفتر در استان خوزستان، فشار به دفاتر استان تهران، اردبيل و ... شد و همچنين اقدام دفاتر استان گلستان در جهت پس دادن ماژول‌هاي شرکت همراه اول؛ فردا دوشنبه مورخ 92/9/4 هيأت مديره کانون کشوري به همراه هيأت مديره هلدينگ کشوري جلسه مشترک اضطراري برگزار مي‌کند.
وي تصريح کرد: حدود يکسال است که استان‌هاي کشور و کارگروه راهبري با شرکت ارتباطات سيار مذاکرات متعدد برگزار کرده اند و با توجه به ابلاغيه سازمان تنظيم مقررات در خصوص اقدام خلاف مصوبات شرکت همراه اول، اين شرکت اقدامات خود را ادامه داده است.
وي ادامه داد: قاعدتا اگر در يک همکاري مشترک، منافع طرفين ديده نشود و اين رويه برد برد نباشد مشکلات حادث خواهد شد.
عضو کارگروه راهبري دفاتر پيشخوان کشور ضمن ابراز حمايت از اقدام دفاتر استان گلستان گفت: همراه اول نبايد فکر کند که مي‌تواند تمام شرايط خود را به دفاتر تحميل کند و اين حق يک مجموعه است که در صورت عدم توجه به انتظارات مشروعش تصميم بگيرد.
فلاح خاطرنشان کرد: با توجه به افزايش فشار همراه اول روزر دوشنبه راهکارهاي اجرايي در اين خصوص توسط هيأت مديره بررسي خواهد شد و تصميم متخذه براي تمام انجمن‌هاي صنفي و دفاتر کشور لازم الاجرا خواهد بود.
رييس کانون کشوري با بيان اينکه در اين خصوص با اعضاي کارگروه راهبري دفاتر پيشخوان دولت نيز مشورت شده است، تصريح کرد: تلاش داريم تا با افزايش سطح خدمات در شبکه دفاتر وابستگي دفاتر را به يک خدمت به حداقل برسانيم اما اين به معناي قطع سرويس نيست و به دنبال راهکارهاي منطقي براي تداوم ارائه خدمات با شرايط متعادل هستيم.

1392/09/03
تداوم اختلاف اپراتور همراه اول و دفاتر پیشخوان خدمات دولت

به گزارش «نسيم»، چندي پيش شرکت همراه اول سرويس‌دهي خود را به برخي دفتر پيشخوان خدمات دولت (از جمله در استان خوزستان) قطع کرد و علت آن را نيز ارائه خدمات ديگر اپراتورهاي همراه اول از سوي اين دفاتر اعلام کرد؛ اقدامي که واکنش کانون کشوري دفاتر پيشخوان دولت را به همراه داشت. علي فلاح حقيقي رئيس اين کانون در گفتگو با «نسيم»، با انتقاد از اين اقدام و رويه همراه اول، آن را مغاير آيين‌نامه ايجاد اين دفاتر و ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه مبني بر ايجاد بازار رقابتي در اين زمينه خواند.

با تداوم اين اختلافات، دو روز پيش در اعتراض به اين رويه و قطع سرويس 64 دفتر در استان خوزستان، دفاتر استان گلستان تمام ماژول‌هاي همراه اول (قفل‌هاي امنيتي مخصوص ارائه خدمات همراه اول به مشتريان) را به بازرسي تشکل صنفي وابسته پس دادند.
در اين اقدام، مديران دفاتر شهرستان گرگان در محل سالن جلسات اداره کل فني و حرفه اي استان تجمع کرده و با غيرحرفه‌اي دانستن اين اقدام همراه اول، همزمان همگي ماژول‌هاي همراه اول خود را به واحد بازرسي تشکل صنفي وابسته تحويل دادند و اعلام کردند که به دليل تهديدهاي مکرر اين اپراتور، ارائه خدمات ديگر اپراتورها را ترجيح مي‌دهند؛ در اين ارتباط، يونس کازراني رئيس تشکل صنفي دفاتر پيشخوان استان گلستان تصريح کرد که «با توجه به خواسته دفاتر شهرستان گرگان، اين همکاري فقط در چارچوب قوانين و مقررات از سرگرفته مي‌شود».
علي فلاح رئيس کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت نيز گفت: برخورد دفاتر استان گلستان نشان دهنده آن است که بخش امور مشتريان همراه اول شناخت مناسبي از وضعيت دفاتر ندارند.
وي با بيان اينکه اقدامات همراه اول اعتماد دفاتر را سلب کرده است، افزود: اقدام دفاتر استان گلستان نشان دهنده اين است که با وجود تعامل حداکثري دفاتر، همراه اول نتوانست اين موضوع را درک کند.
عضو کارگروه راهبري دفاتر پيشخوان کشور با توصيه به مسئولان در شرکت همراه اول گفت: خوب است که با بازنگري در سياستهاي خود شبکه دفاتر پيشخوان دولت را به عنوان شبکه همراه در کنار خود داشته باشند و خوب نيست که شريک راهبردي همراه اول به علت رفتارهاي يک سويه آن شرکت از آن جدا شود.

1392/09/03
سامانه ثبت تغییرنشانی هموطنان عملیاتی شد

معاون فناوري اطلاعات و آمار جمعيتي سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به عملياتي شدن سامانه جديد ثبت تغيير نشاني و کدپستي هموطنان در پورتال سازمان ثبت احوال، گفت: الزام ثبت تغيير نشاني نيازمند همکاري ديگر دستگاه‌هاي اجرايي است.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل ثبت احوال، مهندس حميد پارسايي با اشاره به اينکه سامانه ثبت تغيير نشاني از چندي پيش در پورتال ثبت احوال فعال و عملياتي شده و شماري از هموطنان از آن استفاده کرده اند، افزود: اين سامانه براي تسهيل در ارائه خدمات راه اندازي شده است.
به گفته وي، با ثبت تغيير نشاني به صورت الکترونيکي در پورتال ثبت احوال، نيازي به صدور مجدد کارت ملي نيست و تنها کدپستي جديد فرد در پايگاه اطلاعات جمعيتي کشور ثبت مي شود.
پارسايي با تاکيد بر ضرورت ايجاد انگيزه براي استقبال شهروندان از اعلام تغيير نشاني محل سکونت خود به سازمان ثبت احوال، خاطرنشان کرد: اگر دستگاه‌هاي اجرايي خدمات خود را به آخرين آدرس درج شده در پايگاه اطلاعات جمعيتي کشور ارائه کنند، شهروندان نيز ناچار خواهند بود براي بهره گيري از اين خدمات نسبت به ثبت تغيير کدپستي و نشاني محل سکونت خود اقدام کنند.
به گفته معاون فناوري اطلاعات و آمار جمعيتي سازمان ثبت احوال، هم اکنون يکصد دستگاه به پورتال ثبت احوال متصل هستند که از اين تعداد 20 دستگاه نظير بانک ها، سازمان ثبت اسناد و نيروي انتظامي اين خدمت را به صورت وب سرويس دريافت و در تمام دفاتر خود توزيع کرده اند. بنابراين به راحتي مي توانند خدمات خود را به آدرس درج شده در پايگاه اطلاعات جمعيتي ارائه دهند.
گفتني است، از سامانه تغيير کدپستي پيش از اين در همايش جمعيت، تعالي و راهبردها رونمايي شد و هم اکنون از طريق پورتال الکترونيکي ثبت احوال به نشاني www.sabteahval.ir در دسترس عموم هموطنان قرار دارد

1392/09/03
دفاتر پیشخوان خدمات دولت در وضعیت بحران بسر می برند

رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت گفت: دفاتر پيشخوان خدمات دولت به دليل تشکيل نشدن، جلسه کار گروه راهبري دفاتر پيشخوان دولت در وضعيت بحراني قرار گرفته اند.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت، علي فلاح در اين خصوص افزود: حدود سه ماه است که با بردباري و پيگيري مستمر منتظر تشکيل جلسه کار گروه دفاتر پيشخوان دولت هستيم، اما متاسفانه هيچ اقدام عملي تاکنون صورت نگرفته است.
وي افزود: بعضي از دستگاه ها فکر مي کنند مي توانند دفاتر را به هفت سال گذشته برگردانند، اين در حاليست که ما داراي قانون و آيين نامه مصوب مي باشيم.
رييس کانون کشوري ضمن بيان اين مطلب که دستگاه هاي خدمات دهنده به علت عدم تشکيل جلسه کار گروه راهبري دفاتر پيشخوان کشور خود را مسؤول به پاسخگويي در واگذاري خدمات نمي دانند و متاسفانه بعضي از مسؤولان تلاش براي احياي جايگاه مديريتي بخش دولتي در مغايرت با اصل 44 قانون اساسي و فرمايشات مقام معظم رهبري دارند تا مجموعه هاي خود را به عنوان متولي شبکه دفاتر معرفي کنند.
عضو کار گروه راهبري دفاتر پيشخوان کشور با بيان اينکه، هوشمندانه مراتب را پيگيري مي کنيم، تصريح کرد: دفاتر پيشخوان دولت، جامعه اي از افراد آبرومند و زحمتکش هستند که با سرمايه هاي کوچک خود در تلاش براي امرار معاش مي باشند و با ايجاد 70 هزار شغل، چشم به اقدامات جدي دولت تدبير و اميد دوخته اند.
وي با بيان اينکه طي سه ماه گذشته عليرغم اينکه تمام فشارها با درک شرايط دولت در مسائل و مشکلات بزرگ با بردباري و پيگيري منتظر اقدام عملي مسؤولان بوده ايم، اعلام کرد: اقدام برخي از دستگاه ها در تحميل وضعيت خود بر خلاف مفاد قانوني را بر نمي تابيم نمونه اين اقدام در استان خراسان رضوي است که يک بخش دولتي بر خلاف مصوبات دولت با تحميل شرايط خود قصد تصدي گري امور دفاتر را دارد.
رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان ضمن هشدار جدي در اين خصوص گفت: فصل الخطاب ما فرمايشات مقام معظم رهبري ذيل اصل 44 قانون اساسي است که اين امر مورد تأکيد رييس جمهوري نيز مي باشد، توصيه جدي مي کنيم تا از دخالت بخش دولتي غير مسؤول در امور دفاتر جلوگيري به عمل آيد.
فلاح تصريح کرد: تهديد به قطع سرويس و خدمات دستگاه هاي خدمات دهنده براي تمکين دفاتر از فرآيندهاي غيرقانوني امري ناپسند مي باشد و دفاتر از اين اعمال فشار غيرقانوني تبعيت نخواهند کد.
وي ادامه داد: در همين خصوص با رييس کميسيون اصل 44 قانون اساسي صحبت کرده ايم و اگر اين رويه ادامه يابد قطعا از طريق نمايندگان مردم در کل کشور و مراجع ذيصلاح پيگيري خواهيم نمود.
فلاح افزود: انتظار جدي ما از مسؤولان معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهور به عنوان متولي امور دفاتر اينست که با تشکيل جلسه اي فوري ضمن بررسي وضعيت موجود در دفاتر اقدامات عاجل را در اين خصوص به عمل آورند.
فلاح خاطر نشان کرد: مکاتبات و مذاکرات بسياري را در خصوص ديدار با دکتر نوبخت و دکتر عسگري آزاد به عمل آورده ايم و امر عدم تشکيل جلسه کار گروه مورد سؤال دستگاه هاي عضو اين کار گروه نيز مي باشد که اميدواريم هر چه زودتر مرتفع گردد.
وي ادامه داد: از رياست ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور خواسته ايم تا موضوع را از سرپرست معاونت توسعه مديريت پيگيري نمايند.

1392/09/03
ديدار رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان با وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي

دکتر جنتي: امر دفاتر پيشخوان دولت بسيار مهم و قابل توجه است بنده شخصا آمادگي خود را براي واگذاري خدمات اين وزارتخانه اعلام مي‌نمايم.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، در ديدار رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان خدمات دولت با دکتر جنتي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ دکتر جنتي خود پيشقدم توضيح در خصوص خدمات پيشخوان شد و اين امر را کار بسيار ارزشمندي توصيف کرد.
در اين ديدار فلاح با بيان ظرفيت‌هاي شبکه پيشخوان دولت در قالب 16000 دفتر شهري و روستايي اعلام نمود اين شبکه مي‌تواند نقش به سزايي در ايجاد اشتغال پايدار و توسعه مسائل فرهنگي براي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ايفا نمايد.
وي در اين ديدار به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي اعلام کرد با توجه به اقدامات فني و زيرساختي صورت گرفته، آمادگي داريم تا در تعامل با بخش‌هاي مختلف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، نسبت به ارائه خدمات اين وزارتخانه در شبکه دفاتر اقدام نماييم که در پاسخ وزير ارشاد با استقبال از موضوع اعلام کرد همکاري کاملي در اين حوزه با شبکه دفاتر پيشخوان دولت خواهيم داشت. در اين خصوص مقرر شد اقدامات اجرايي از سوي کانون کشوري به مرحله اجرا در آيد.
در ادامه رييس کانون کشوري خاطرنشان کرد: حدود 60 خدمت در حال حاضر در وزارت ارشاد احصاء شده که مي‌توان از طريق شبکه دفاتر عرضه گردد که وزير ارشاد با استقبال از پيشنهاد رييس کانون کشوري، دستور پيگيري موضوع براي واگذاري خدمات قابل احصاء را صادر نمود و مقرر شد کانون کشوري مراتب را پيگيري نمايد.

1392/08/30
قابل توجه دفاتر
قادري
1392/08/28
گزارش آخرين فهرست خدمات انجام شده
دکتر شفيعي دبير کارگروه راهبري دفاتر پيشخوان با اشاره به لزوم ارزيابي عملكرد از رؤساي كارگروه هاي استاني دفاتر پيشخوان و انجمن هاي صنفي سراسر كشور خواست تا گزارش خدمات در حال ارائه دفاتر پيشخوان استان خود را مطابق جداول تعيين شده حداكثر تا تاريخ 92/8/30 به دبيرخانه کارگروه راهبري دفاتر پيشخوان ارسال نمايند.
1392/08/28
خوزستان، بوشهر و فارس ميزبان رييس کانون کشوري دفاتر پيشخوان
رئيس سازمان امور مالياتي کشور اعلام کرد: با راه اندازي طرح جامع مالياتي، موديان مي توانند به پرونده هاي مالياتي خود به صورت اينترنتي در زمان رسيدگي و بررسي دسترسي داشته باشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت به نقل از شبکه اخبار اقتصادي ودارايي (شادا)، علي عسکري رقم معوقات مالياتي را 10 هزار ميليارد تومان برآورد کرد و گفت: رشد درآمدهاي مالياتي در سال 90 و 91 به ترتيب 36 درصد و 17 درصد بود، اين در حالي است که در سال جاري نيز درآمدهاي مالياتي رشد مناسبي را داشته است.
رئيس سازمان امور مالياتي کشور با تاکيد بر اينکه دقت بر رسيدگي هاي مالياتي افزايش يافته است، تصريح کرد: اطلاعات مالياتي انسجام بيشتري يافته است و سيستم هاي مالياتي نيز کارآمدتر شده اند.
وي با ذکر اين مطلب که نظام مالياتي سهم خود را در اقتصاد در مقايسه با ساير بخش ها به درستي ايفا کرده است، افزود: اين در حالي است که سهم ماليات ها در درآمدهاي دولت در سال آينده افزايش مي يابد.
معاون وزير امور اقتصادي و دارايي با تاکيد بر اينکه رسيدگي به پرونده هاي مالياتي در کوتاهترين زمان ممکن انجام مي شود و زمان رسيدگي به آنها کاهش يافته است، گفت: درآمدهاي مالياتي بخش مهمي از تامين درآمدها نسبت به درآمدهاي نفتي، گمرکي، واگذاري دارايي ها و غيره را بر عهده دارند.
عسکري در بخش ديگري از سخنان خود اعلام کرد: با راه اندازي طرح جامع مالياتي، موديان مي توانند به پرونده هاي مالياتي خود به صورت اينترنتي در زمان رسيدگي و بررسي دسترسي داشته باشند.
وي ادامه داد: در حال حاضر موديان به پرونده هاي مالياتي خود دسترسي ندارند اما با اجراي طرح جامع دسترسي به پرونده ها از هر نقطه اي امکان‌پذير مي شود و در آينده ابلاغ پرونده هاي مالياتي الکترونيکي خواهد شد.

1392/08/28
دسترسی به پرونده‌های مالیاتی اینترنتی می‌شود
رئيس سازمان امور مالياتي کشور اعلام کرد: با راه اندازي طرح جامع مالياتي، موديان مي توانند به پرونده هاي مالياتي خود به صورت اينترنتي در زمان رسيدگي و بررسي دسترسي داشته باشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت به نقل از شبکه اخبار اقتصادي ودارايي (شادا)، علي عسکري رقم معوقات مالياتي را 10 هزار ميليارد تومان برآورد کرد و گفت: رشد درآمدهاي مالياتي در سال 90 و 91 به ترتيب 36 درصد و 17 درصد بود، اين در حالي است که در سال جاري نيز درآمدهاي مالياتي رشد مناسبي را داشته است.
رئيس سازمان امور مالياتي کشور با تاکيد بر اينکه دقت بر رسيدگي هاي مالياتي افزايش يافته است، تصريح کرد: اطلاعات مالياتي انسجام بيشتري يافته است و سيستم هاي مالياتي نيز کارآمدتر شده اند.
وي با ذکر اين مطلب که نظام مالياتي سهم خود را در اقتصاد در مقايسه با ساير بخش ها به درستي ايفا کرده است، افزود: اين در حالي است که سهم ماليات ها در درآمدهاي دولت در سال آينده افزايش مي يابد.
معاون وزير امور اقتصادي و دارايي با تاکيد بر اينکه رسيدگي به پرونده هاي مالياتي در کوتاهترين زمان ممکن انجام مي شود و زمان رسيدگي به آنها کاهش يافته است، گفت: درآمدهاي مالياتي بخش مهمي از تامين درآمدها نسبت به درآمدهاي نفتي، گمرکي، واگذاري دارايي ها و غيره را بر عهده دارند.
عسکري در بخش ديگري از سخنان خود اعلام کرد: با راه اندازي طرح جامع مالياتي، موديان مي توانند به پرونده هاي مالياتي خود به صورت اينترنتي در زمان رسيدگي و بررسي دسترسي داشته باشند.
وي ادامه داد: در حال حاضر موديان به پرونده هاي مالياتي خود دسترسي ندارند اما با اجراي طرح جامع دسترسي به پرونده ها از هر نقطه اي امکان‌پذير مي شود و در آينده ابلاغ پرونده هاي مالياتي الکترونيکي خواهد شد.

1392/08/20
تکمیل بیمه آتش سوزی دفاتر

دفاتري که قصد دارند سرمايه خود را افزايش داده و يا از ديگر پوشش هاي بيمه اي استفاده نمايند، تقاضاي کتبي خود را به ستاد بيمه ارسال نمايند تا نسبت به صدور الحاقيه براي اين دفاتر اقدام لازم به عمل آيد.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، با توجه به اينکه بيمه نامه آتش سوزي شامل پوشش‌هاي اصلي (آتش سوزي، صاعقه، انفجار ) همراه با بيمه تضامين براي دفاتر صادر مي‌گردد لذا از دفاتري که قصد دارند سرمايه خود را افزايش داده و يا از ديگر پوشش هاي بيمه اي، از جمله سيل، زلزله، سرقت و ... استفاده نمايند دعوت مي‌گردد تقاضاي خود را به صورت کتبي به ستاد بيمه دفاتر اعلام نمايند تا  نسبت به صدور الحاقيه براي اين دفاتر اقدام لازم به عمل آيد.
جهت کسب اطلاعات بيشتر با شماره هاي 02188501760- 02188501761 - 02188501763 تماس حاصل نماييد.

1392/08/20
رشد 28 درصدی درآمدهای مالیاتی در 7 ماه سالجاری

رئيس سازمان امور مالياتي از تحقق 21 هزار و 900 ميليارد توماني درآمدهاي مالياتي درهفت ماه امسال خبر داد و گفت: اين رقم 28 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت به نقل از شبکه اخبار اقتصادي و دارايي "شادا" ، علي عسکري همچنين از اختصاص بخشي در سازمان امور مالياتي براي وصول مطالبات معوق مالياتي خبرداد و گفت: اين گروه مسئول دريافت معوقات مالياتي هستند.
وي با بيان آنکه معوقات 10 هزار ميليارد توماني در نظام مالياتي وجود دارد، ادامه داد: معوقات مالياتي جرياني سيال است زيرا به طورمرتب يک سري پرونده وارد و يک سري نيز وصول مي شود.
وي درباره پيش بيني درآمدهاي مالياتي براي بودجه سال 93 نيز گفت: اين رقم هنوز نهايي نشده است اما نسبت به سال جاري رشد دارد.
معاون وزير امور اقتصادي ودارايي در خصوص مشمولان جديد ماليات بر ارزش افزوده نيز اظهارداشت: سازمان امور مالياتي در حال فراخوان تعدادي از مشمولان براي پيوستن به ماليات بر ارزش افزوده است.

1392/08/06
تفاهمنامه همکاری جذب و تولید آگهی روزنامه ایران

ستاد تبليغات دفاتر پيشخوان در راستاي نيل اهداف کانون سراسري، اولين تفاهمنامه همکاري جذب و توليد آگهي روزنامه ايران را براي دفاتر آماده نموده است.

به گزارش روابط عمومي کانون سراسري، ستاد مذکور در شروع فعاليت‌هاي خود در راستاي تقويت رشد اقتصادي دفاتر در سراسر کشور؛ اين امکان را براي دفاتر علاقمند به جذب و توليد آگهي براي روزنامه هاي کثيرالانتشار کشور مهيا نموده است لذا در فاز اول اجرايي، تعداد محدودي از دفاتر شهرهاي بزرگ را جهت اين مهم انتخاب خواهد نمود.
فراخوان جهت مشارکت در طرح فوق به زودي از طريق همين سايت اعلام مي‌گردد.
براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره هاي  88517098 و 88516538 ستاد تبليغات دفاتر پيشخوان تماس حاصل نماييد.

1392/08/06
بخش خصوصی پویا عمل نمی کند/بسترها برای تامین "زیرساخت" قدرتمند آماده است

عليرغم پيگيري هاي انجام شده، بخش خصوصي مبتلا به تفکر دولتي شده و پويا عمل نمي کند.

علي فلاح رئيس کانون دفاتر پيشخوان دولت و بخش عمومي کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران بيان داشت: بخش خصوصي بايد نقطه نظرات خود را بعنوان يک بخش مستقل ارائه نموده و در فضاي باز حضور پيدا کند.
وي افزود: در يک برنامه ريزي استراتژيک براي تامين يک زيرساخت قدرتمند بسترها آماده بوده و شايد تجهيزات مياني که بتوانند سرويسهاي ارزش افزوده را بطور مناسب و مطلوب ارائه دهند وجود ندارد.
وي در ادامه گفت: همچنين سرويس‌هاي کاملي که بتوانند جايگزين مواقعي که اشکالي براي يک سرويس بوجود آيد وجود نداشته و طبيعي است که خدمات دچار مشکل خواهد شد.
به گفته حقيقي در چنين شرايطي مردم نمي توانند استفاده قابل اعتماد را از شبکه داشته باشند لذا در يک دوره گذار نيازمند حضور بخش خصوصي در عرصه فناروي اطلاعات و ارتباطات هستيم.

1392/08/06
تفویض اختیارات بیشتر به مدیران ثبت احوال

رييس سازمان ثبت احوال کشور از کارت هوشمند ملي به عنوان کليد ورود به دولت الکترونيک نام برد و گفت: در آينده‌ در صورت ايجاد زيربناهاي لازم در دستگاه‌هاي اجرايي، تمام دستگاه‌ها از آن بهره‌مند خواهند شد که صرفه‌جويي‌هاي چشمگيري را در اقتصاد و صنعت به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ايسنا، محمد ناظمي اردکاني در همايش مديران کل ستادي و استاني ثبت احوال کشور با بيان اينکه پروژه کارت هوشمند ملي يکي از پروژه‌هاي بزرگ و مهم سازمان ثبت احوال کشور در سطح ملي است گفت: زيرساختهاي اين پروژه عظيم آماده شده است و بعد از اين ادامه کار در استانها خواهد بود.
وي با اشاره به اينکه صدور شناسنامه مکانيزه در استانها مبتني بر پايگاه اطلاعات جمعيت اين سازمان است، تاکيد کرد: اين عمل امکان سوء استفاده و جعل شناسنامه را بسيار کم مي‌کند.
ناظمي اردکاني همچنين به گسترش خط استعلام اشاره کرد و گفت: دستگاه‌هاي اجرايي و خدمت رسان در سطح ملي به اين پايگاه متصل هستند و به صورت وب سرويس به همه شعبات و نمايندگي‌هاي خود سرويس ارائه مي‌دهند.
وي در ادامه پروژه کارت هوشمند ملي، صدور شناسنامه مکانيزه مبتني بر پايگاه اطلاعات جمعيت و گسترش خط استعلام را جزء سه اقدام مهم اين سازمان عنوان کرد و تمامي اين اقدامات را در راستاي تحقق بيانات مقام معظم رهبري در جهت اتقان اسناد هويتي مردم ايران دانست.
رييس سازمان ثبت احوال راهبرد ديگر اين سازمان را تسهيل، سرعت، دقت و اطمينان براي صدور اسناد هويتي دانست و گفت: براي اجرايي و عملياتي شدن اين مهم، همکاري تمامي کارکنان ثبت احوال الزاميست.
ناظمي اردکاني آرشيو الکترونيکي اسناد هويتي و بهره‌برداري از آن، ايجاد دفاتر پيشخوان و اصلاح قانون و دستورالعمل‌ها و احيانا ساختارها را براي اين امر مهم و ضروري عنوان کرد.
وي همچنين خواستار اختيارات بيشتر براي مديران ثبت احوال در خصوص تعيين تکليف افراد مشکوک التابعه، اصلاح و تغيير نام و نام‌خانوادگي، اصلاح سن، فرزندخواندگي، تعويض و صدور شناسنامه و درج آخرين تحولات در اسناد هويتي شد.

1392/08/06
همراه اول اضافي دريافتي هاي تلفن همراه را بر مي گرداند
معاون بررسيهاي فني و صدور پروانه رگولاتوري از بازگرداندن اضافه دريافتي از مشتركان تلفن‌همراه اپراتور اول خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، مهندس لطف‌اله سبوحي گفت: شركت مخابرات ايران در صورتحساب‌هاي ميان دوره‌اي مشتركين نسبت به اعمال تعرفه يكنواخت‌سازي درون شبكه‌اي به مبلغ هر دقيقه 599 ريال اقدام كرده است.
وي افزود: با توجه به مصوبه 173 كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات درخصوص لغو هرگونه افزايش نرخ مكالمات تلفني در شبكه‌هاي ثابت و همراه، شركت مخابرات ايران موظف است مبالغ اضافي دريافت شده در صورتحسابهاي ميان‌دوره‌اي مشتركين همراه‌اول را در صورتحساب دوره چهارم بصورت بستانكاري به مشتركان برگرداند.
سبوحي تصريح كرد: مشتركان درصورت مشاهده هرگونه تخلفي در اين زمينه مي‌توانند با مراجعه به بخش ثبت و پاسخگوئي به شكايت پايگاه اينترنتي رگولاتوري به آدرس www.cra.ir و پايگاه اينترنتي همراه‌اول به آدرس www.mci.ir مراجعه كرده و موضوع را پيگيري كنند.